Askıya Alınmış Twitter Hesabı Kurtarma

Askıya alınmış Twitter hesabı çeşitli yollar ile kurtarılabilir. Sahte hesap bilgileri kullanırsanız, spam yayınlarsanız, başka hesapların kimliğine bürünürseniz veya kötü niyetli davranışlarda bulunursanız Twitter hesabınızı askıya alabilir.

Aynı zamanda, herhangi bir şekilde saldırıya uğradığınızdan veya hesap güvenliğinizin ihlal edildiğinden şüphelenirlerse, Twitter hesabınız otomatik olarak askıya alınabilir. Twitter hesabınızı kurtarma yönteminiz, hesabınızın askıya alınma sebebine göre değişim gösterebilir. Bu makalemizde ise sizlere Askıya alınmış Twitter hesabı nasıl kurtarılır bundan bahsedeceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan ayrıntılara geçelim.

Askıya Alınmış Twitter Hesabı Kurtarma

Askıya alınan Twitter hesabınızı kurtarmak için bazı önemli adımları takip etmeniz gerekir. Sizin için Askıya alınmış Twitter hesabı nasıl kurtarılır sorununu maddeler halinde nasıl çözebileceğinizi anlattık. İşte takip etmeniz gereken adımlar;

  • Twitter'a giriş yapın. Twitter'a “https://twitter.com” adresinden veya mobil uygulamayı kullanarak giriş yapabilirsiniz.
  • Hesabınızın güvenliğinin ihlal edilmiş olabileceğinden şüpheleniliyorsa, hesabınızın kilitlendiğini bildiren bir mesaj göreceksiniz. Telefon numaranızı, e-posta adresinizi veya diğer kişisel bilgilerinizi onaylamanız gerekecektir. Bunun için “Başlat” butonuna tıklayın.
  • Hesabınızı doğrulamak için kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekecek. Talimatları izleyin ve hesabınızla ilgili tüm soruları yanıtlayın. Ardından “Doğrula” seçeneğine tıklayın.
  • Hesabınızla ilişkili telefon numarasını veya e-posta adresini girin. E-postanız aracılığıyla bir onay kodu veya talimat alacaksınız.
  • Hesabınızla ilişkili telefon numarasını veya e-postayı girdikten sonra kısa mesajlarınızı veya e-postanızı kontrol edin ve Twitter'dan yeni bir mesaj arayın. Mesaj, hesabınızın kilidini açmak için kullanabileceğiniz bir doğrulama kodu içermelidir.
  • E-postayı bulamıyorsanız önemsiz, spam, promosyon veya sosyal e-posta klasörlerinizi kontrol etmeniz gerekebilir.
  • Doğrulama kodunu kısa mesajlarınızdan veya e-postanızdan aldıktan sonra, doğrulama kodunu Twitter uygulamasına veya web sitesine girin. Ardından “Gönder” seçeneğine tıklayın.
  • Hesabınız güvenlik nedeniyle askıya alındıysa, hesabınızın kilidi açılır açılmaz şifrenizi değiştirmeniz gerekecektir.

Bu sayede Askıya alınmış Twitter hesabı nasıl kurtarılır sorusunun cevabını vermiş olduk. Sizler için hazırladığımız bu adımları sırası ile doğru bir şekilde uygularsanız, siz de hesabınızı geri alabilirsiniz. Ayrıca Twitter Takipçi Satın Al paketlerimizdeki %50 komisyon indirimini kaçırmayın!