Başkasının Hikayesini Kendi Hikayende Paylaşma Yöntemi

Başkasının hikayesini kendi hikayende paylaşma, sosyal medyada en sık kullanılan içerik yöntemidir. Beğenilen bir paylaşımı kendi hesabında paylaşmaktır. Instagram da her gün bir çok hikaye paylaşılıyor. Bazen arkadaşlar bazen ise takip edilen sayfalardaki gönderileri paylaşmak istiyoruz. Bugün sizlere Instagram Başkasının Hikayesini Kendi Hikayende Paylaşma nasıl yapılıyor? Sorusunu cevap bulup konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram kullanıcıları en fazla başkasının paylaşmış olduğu hikayeyi kendi hesabında nasıl paylaşacağını araştırıyor. Eğer bir Instagram kullanıcı sizi etiketledi ise Instagram'da sizler de bu hikayeyi paylaşabiliyorsunuz. Ancak etiket yoksa ya da beğenmiş olduğunuz bir hikayeyi paylaşmanın farklı yolları var. Bu sayede paylaşılmış bir hikayeyi en hızlı şekilde kendi Instagram hesabınıza paylaşarak takipçileriniz ile buluşturabilirsiniz.

Başkasının Hikayesini Kendi Hikayende Paylaşma

Instagram'da başkasının hikayesini paylaşmanın iki yolu bulunmaktadır. İlk yol sizi etiketleyen kişinin hikayesini paylaşmaktır. Instagram buna izin vermektedir. Eğer bir arkadaşınız sizi etiketleyerek bir hikaye paylaştıysa o hikayeyi kendi hikayenizde paylaşma konusunda serbest oluyorsunuz.

 Bir diğer nokta ise istediğiniz bir arkadaşınızı ya da takip ettiğiniz bir sayfanın paylaşımını yapmaktır. Bunun için farklı bir yöntem uygulamanız gerekmektedir:

  • Instagram da etiketlendiğiniz hikayeleri paylaşabilirsiniz
  • Bir arkadaşınız eğer sizi etiketleyerek paylaşım yaparsa, size bu hikaye DM mesajı olarak gelecektir
  • Size gelen mesajda arkadaşınızın hikayesi de görünecektir. Hikayenin üst kısmında ise Bunu Hikayeye Ekle seçeneği var. Eğer bunu seçerseniz sizde o hikayeyi paylaşmış olursunuz

Yukarıda yer alan adımları takip ederek bir paylaşım yaparsanız hikayeyi ilk paylaşan ve sizi etiketleyen arkadaşınızın kullanıcı adı da sizin hikayenizde görünecektir.

Etiketlenmediğim Hikayeyi Kendi Hikayemde Nasıl Paylaşabilirim?

Instagram'da kullanıcılara en fazla etiketlenmedikleri ancak paylaşmak istediği gönderileri nasıl paylaşabileceğini merak ediyor. Bununla alakalı sizlere detaylar vermeye devam edelim. Özellikle Instagram hikaye özelliği 24 süre ile istediğimiz bir görseli ya da bir yazıyı paylaşmanızı sağlıyor. Bu bazen bir mesaj bazen ise güzel bir fotoğraf karesi olabiliyor.

Herhangi bir hikayeyi paylaşmanın en basit yolu o hikayenin ekran görüntüsünü almaktır. Özellikle bir fotoğraf ya da söz paylaşılacak ise en iyi ve kısa yöntemlerinin başında o hikayenin ekran görüntüsü almak geliyor. Ancak bunun için mutlaka kırpma işlemini profesyonel şekilde yapın. Hemen alt kısımdaki boşluk kısmına denk gelmeyecek şekilde bir kırpma işlemi gerçekleştirirseniz o hikayenin başkasından alındığı da fark edilmeyecektir.

Başkasının Gönderisini Hikayede Paylaşma

Başkalarının paylaştığım videoları ya da hikayeleri kendi hikayende paylaşabilmek için o kişinin hesabının herkese açık olması gerekmektedir. Eğer herkese açık değilse yalnızca başkasına DM olarak gönderebilirsiniz. Hikaye paylaşmak mümkün olmayacaktır. Eğer hikaye herkese açık ise hikayenin hemen alt kısmında bulunan kısmına bastığınızda gönderiyi hikaye olarak paylaş kısmını göreceksiniz burada paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

Wubity hizmetleri üzerinden sizlerde kısa sürede daha fazla takipçi sayısına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan Instagram hizmetleri tamamen organik şekilde gönderilmektedir. Wubity ailesi olarak uzunca süredir sosyal medya hizmetlerini sunuyoruz. Yaptığımız çalışmalar doğrultusunda sizlere en iyi Instagram takipçi, beğeni ve yorum hizmetlerini sunuyoruz.