Discord Checking for Updates Hatası

Discord checking for updates hatası, geçmiş dönemin en yaygın hatalarından biri haline geldi. Uygulamayı kullanan kişi sayısı hızla arttıkça, hata alan kişi sayısı da hızla artıyor. Hata nedeniyle uygulamaya erişemeyen kişiler hataya çözüm arıyor.

Discord, popüler bir uygulama olduktan sonra genellikle kendini yeniden keşfetmeye çalışmakta. Bu yenilikler uygulamayı geliştirmek için tasarlanmış olsa da, kullanıcılar bazı durumlardan dolayı hala hatalarla karşılaşmaktadır. Discord checking for updates hatası yaygın olmasına rağmen, çözümü henüz resmi olarak açıklanmadı. Bu yazımızda yurt içi ve yurt dışı forumlarda yaptığımız araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz çözümü anlatacağız. İşte karşınızda Discord checking for updates hatası ve çözümü.

Discord Checking For Updates Hatası Çözümü

Discord checking for updates hatası karşınıza çıkarsa, uygulama bir hata ekranında takılır. Ana sayfaya veya sunucuya giriş yapamazsınız. Discord checking for updates hatası, uygulama için bir güncelleme mevcut olduğunda ancak bunu almadığınızda oluşur. Kısacası güncellemeler otomatik olarak indirilemediğinde bahsettiğimiz hata çıkacaktır.

Peki, neden otomatik olarak güncellenmiyorsunuz? Bu sorunun cevabı internet bağlantınızdır. İnternet bağlantınızda güncellemenin indirilmesini engelleyen bir sorun vardır ve güncelleme ekranında takılıp kalırsınız.

Discord Checking For Updates Hatası Nasıl Çözülür?

Discord günümüzde en çok kullanılan iletişim uygulamalarından biridir. Basit arayüzü ve kullanışlı özellikleri ile son zamanlarda herkesin ilgisini çekmeye başladı. Birçok kişi tarafından kullanılmaktadır çünkü ücretsiz özellikleri, kendi türündeki uygulamalara kıyasla oldukça iyidir. Discord checking for updates hatası Discord'a girmenizi engelleyeceğinden, hatayı çözmeden uygulamayı tekrar kullanamazsınız. Peki bu hatayı ortadan nasıl kaldırırız? Bunun için aşağıda sizler için sıraladığımız adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Her şeyden önce, mevcut internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekir.
  •  Bağlantı zayıfsa modemi kapatıp tekrar açabilirsiniz.
  • Modeminizi kapatıp tekrar açtıktan sonra Discord'a tekrar bağlanmayı deneyin.
  • Hala bağlanamıyorsanız, başka bir internet bağlantısı bulun.

Eğer bu yöntem içinize yaramadıysa 2. Yöntemimizi deneyebilirsiniz;

  • Cihazınızdaki Dicord dosyalarını içeren klasörü açın.
  •  Dizindeki "update.exe" dosyasının adını değiştirin.
  •  Ardından, Discord uygulamasını açın.

Discord uygulaması başlamadan önce güncellemeleri kontrol ettiğinden, bir güncelleme dosyası bulunamadığında doğrudan mevcut örnekte çalışmaya başlar. Bu sayede sorun çözülmüş olur. Ayrıca Wubity sosyal medya destek platformu olarak sizlere sunduğumuz İnstagram Takipçi Satın Al paketlerimizi %50 komisyon indirimi ile hemen satın alabilirsiniz. Bu sayede İnstagram hesabınızın kullanıcı sayısını dilediğiniz kadar arttırabilirsiniz.