Discord Ekran Paylaşımı Ses Gitmiyor

Discord ekran paylaşımı ses gitmiyor; Uygulamanın harika yeni özelliklerinden biri, kullanıcıların ekranlarını arkadaşlarıyla paylaşmasına olanak tanıyan ekran paylaşma özelliğidir. Bu, oyunları ve Chrome gibi diğer uygulamaları da içerebilir. Discord’ta kullanıcılardan ekran paylaşımı uzantısının ses özelliğinin çalışmadığına dair birkaç rapor aldık. Bu yazıda,  olası tüm nedenlere ve sorunun nasıl çözüleceğine bakacağız. Peki, discord ekran paylaşımı ses gitmiyor nasıl çözülür? Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan çözüm yöntemlerimize geçelim.

Discord Ekran Paylaşımı Ses Gitmiyor Çözümü

Discord ekran paylaşımı ses gitmiyor hatası ile alakalı birkaç konuya baktık ve sorunun çözümünden önce, bu sorunun birkaç farklı nedenden kaynaklandığı sonucuna vardık. Her bilgisayar yapılandırması farklı olduğundan, bunların tümü sizin durumunuzda geçerli olmayabilir:

  • İlk aşama ses işlevi: Ekran paylaşımlı ses mekanizması henüz emekleme aşamasındadır ve yeterince kararlı değildir (ilk olarak beta sürümünde yayınlanmıştır).
  • Yanlış ses sürücüsü: Diğer tüm ses uygulamaları gibi Discord da donanımınızda yüklü olan ses sürücüsünü kullanır.
  • Yönetici erişimi: Discord artık tüm ekranınızı diğer bilgisayarlarla uzaktan paylaştığına göre, bilgisayarınıza yönetici erişimi gerektirebilir. Yüksek erişim izinleri vermek genellikle sorunu çözebilir.
  • Uygulama sorunları: Bazı özel uygulamalar genellikle Discord ile çalışmaz. Bu durumda sadece alternatifler arayabilirsiniz.

Çözümleri göstermeden önce gerekli bilgilerine sahip olduğunuzdan emin olun. Uygulamayı sıfırlarsak, uygulamada sıfırdan oturum açmanız istenebilir. Ayrıca, yönetici erişimi önemlidir.

Discord Ekran Paylaşımı Ses Gitmiyor Nasıl Çözülür?

Sesli ekran paylaşımının tanıtılmasından önce, Discord sorunsuz çalışıyordu. Ancak bazı durumlarda uygulamalar normal modda çalışamaz hale geldi. Çünkü bu özellik bilgisayarınızda daha fazla kaynağın da gizliliğe odaklanacağı anlamına gelir. Bu çözümde Discord'un yürütülebilir dosyasına gideceğiz ve ona yönetici hakları vereceğiz.

  • Dosya gezginini başlatmak için Windows + E tuşlarına basın.
  • Şimdi bilgisayarınızda Discord’un Kurulu olduğu dizine gidin.
  • Varsayılan kurulum konumu, yerel disk C'deki Program Dosyalarındadır.
  • Kurulum dizinine girdikten sonra, uygulamanın yürütülebilir dosyasına sağ tıklayın ve "Özellikler" seçeneğini seçin.
  • "Özellikler" seçeneğine girdikten sonra "Uyumluluk" sekmesine tıklayın ve "Bu programı yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçin.

Değişiklikleri kaydedip çıkmak için Uygula'ya tıklayın. Şimdi Discord'u tekrar çalıştırmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. İşte Discord ekran paylaşımı ses gitmiyor çözümü bu kadar kolay. Ayrıca Wubity sosyal medya destek platformu olarak sizlere sunduğumuz Spotify Dinlenme Arttırma paketlerimizden %50’ye kadar varan indirimlerle yararlanabilirsiniz.