Discord Nasıl Arkadaş Eklenir?

Discord da Arkadaş Nasıl Eklenir; Discord, Windows PC'nize ücretsiz olarak indirebileceğiniz popüler bir sosyal medya platformudur. Discord sosyal medya platformu oyuncuların takım arkadaşlarıyla iletişim ve etkileşim kurmalarına olanak sağlar. Böylece sürükleyici ve etkileşimli bir oyun deneyimi oluşturur. Bu nedenle Discord platformu oyuncular için ideal bir seçim olarak kabul edilir. Discord ile takım arkadaşlarınıza mesaj atabilir, sesli veya görüntülü sohbet edebilirsiniz.

Uygulamanın sunduğu ücretsiz metin ve sesli sohbet özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için Discord uygulamanıza bir arkadaş eklemenizi ve bir kişi eklemeniz gerekir. Discord platformunda arkadaş eklemenin farklı yolları vardır. Bu yöntemlerden en kolayı Discord etiketini aramak, onları eklemek veya profillerine göre veya ortak sunucunuz aracılığıyla bir arkadaşlık isteği göndermektir. Peki Discord da Arkadaş Nasıl Eklenir?

Discord Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Discord'da arkadaş eklemek için öncelikle eklemek istediğiniz kişinin Discord etiketine sahip olmanız gerekir. Dilerseniz sizlere Discord da Arkadaş Nasıl Eklenir maddeler halinde anlatalım.

  • Uygulama ekranının sol üst köşesindeki Discord simgesine gidin. Açılan ekranın sol alt köşesinde adınızı göreceksiniz.
  • Adınızı gösteren pencerede "Ayarlar" simgesine tıklayın.
  • "Hesabım" menüsündeki "Kullanıcı Adı" ifadesinin ardından kullanıcının discord etiketi çıkacaktır.
  • Karşı tarafın etiketini öğrendikten sonra ana ekrana dönün.
  • Sol üst köşedeki Discord simgesinin hemen yanında bulunan "Arkadaşlar" bölümünden "Arkadaş Ekle" seçeneğine tıklayın.
  • Gelen pencerede Discord etiketine girip "Arkadaşlık isteği gönder" diyerek tanıdıklarınızla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayede Discord arkadaş ekleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Discord Nasıl Kullanılır?

İlk olarak, Discord uygulama sayfasını ziyaret edin. Ekranın sol üst köşesindeki "+" simgesine tıklayın. Eğer "+" simgesi yoksa, Discord simgesine tıkladığınızda görünecektir. Aşağıdaki pencerede "Sunucu Oluştur"u tıklayın. Ardından "Sunucu Adı" alanını doldurun ve "Oluştur" düğmesini tıklayın. Bu, Discord'da kanal açma işlemini tamamlar.

Bu adımdan sonra davet için bir bağlantı penceresi göreceksiniz. Pencere kapatıldığında otomatik olarak kanala bağlanacaksınız. Kanal simgesine tıkladıktan sonra, "Anında Davet Oluştur" a gidebilir ve davet bağlantısını bulabilirsiniz. Aynı zamanda İnstagram Takipçi paketlerimize göz atabilir ve %50 komisyon indirimlerimizden yararlanabilirsiniz.