Discord Nasıl Emoji Eklenir?

Discord Nasıl Emoji Eklenir?

Discord nasıl emoji eklenir; Discord sunucusu üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için son derece özelleştirilebilir. Peki, Discord emoji nasıl eklenir? Discord'a özel emoji nasıl yapılır? Discord platformunda sunucunuza özel emojiler tasarlamak ve sunucunuzda herkese açık olarak paylaşmak istiyorsanız bunu Discord web sitesinde veya masaüstü veya mobil uygulamada yapabilirsiniz.

Standart Discord sunucusunda sınırlı sayıda özel emoji yuvası bulunur. Daha fazlasını eklemek istiyorsanız, sunucunuzu yükseltmek ve ek yuvalar (250'ye kadar) eklemek için Discord Nitro'ya abone olmanız gerekir.

Discord Özel Emoji Nasıl Yapılır?

Özel bir Discord emojisi eklemek için yönetici veya sunucu sahibi olmalısınız. Bunları Discord web sitesindeki Discord sunucu ayarları menüsünden veya Windows veya Mac için masaüstü uygulamasından ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımlar her iki platformda da gerçekleştirilecektir.

  • Başlamak için Discord sunucunuzu açın ve soldaki kanal listesinde sunucu adının yanındaki aşağı oka tıklayın.
  • Açılır menüden "Sunucu Ayarları"na tıklayın. Discord sunucu ayarları menüsünün "Emoji" sekmesinde özel emojiler ekleyebileceksiniz.
  • 256 KB dosya boyutu sınırı ve emoji adları için minimum iki karakter dâhil olmak üzere emoji özel gereksinimlerinin bir listesini en üstte bulabilirsiniz.
  • Standard Discord sunucusu, 50 standart emoji artı 50 animasyonlu emoji GIF'i ekleyebilir.
  • Daha fazlasını eklemek için ve sunucunuzu "güçlendirmek" için bir Discord Nitro abonesine ihtiyacınız olacak.
  • Özel bir emoji (standart veya dinamik) eklemek için “Emoji Ayarları”na tıklayın.

Her özel emoji, varsayılan olarak yüklü emoji görüntüsünün dosya adını kullanan bir takma ad etiketine sahiptir. Bu, mesajınıza emoji eklemek için kullanacağınız çıkartmadır. Özel emojinin yanındaki "Takma ad" kutusunu tıklayıp ardından yeni bir ad girerek varsayılan takma adı değiştirebilirsiniz. Kurulduktan sonra, Discord sunucunuzda kişiselleştirilmiş bir emoji hemen bulunacaktır.

Daha sonra silmek isterseniz, "İfadeler" listesinin üzerine gelin, ardından silmek için sağ üstteki kırmızı "X" işaretine tıklayın. Bu sayede emoji kolay bir şekilde silinecektir. Ayrıca %50 İNDİRİM’e kadar varan indirimlerimizi kaçırmamak için sayfamızda yer alan sosyal medya paketlerimize göz atabilirsiniz.