Discord Sayaç Botu Nasıl Kullanılır?

Discord Sayaç Botu; Discord sosyal medya platformu son zamanların en fazla aktif kullanıcı sayısına sahip olan platformlardan biri. Kullanıcılar Discord’u hem arkadaşları ile görüntülü ve sesli sohbetler edebildiği hem de online oyunlarda birlikte etkinlikler yapabildiği için tercih etmektedir. Discord platformunun içerisinde kendinize ait bir sunucu kurabilir ve sunucunuzu geliştirebilirsiniz.

Aynı zamanda sunucularınıza çeşitli komutlar ekleyerek daha güzel bir hale getirebilir, çeşitli botlar ile işlemlerinizi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Discord botları ile ilgili olarak bu makalemizde sizlere “Discord sayaç botu” hakkında bilgi vereceğiz. Eğer Discord sayaç botunun ne olduğu hakkında en ufak bir bilginiz yoksa, doğru yerdesiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan ayrıntılarımıza geçelim.

Discord Sayaç Botu Nedir?

Discord sayaç botu, sunuculara katılan kullanıcıları aktif olarak sayan bir bot çeşididir. Bu bot yardımı ile kendi kurduğunuz veya katılmış olduğunuz sunucularda ne kadar insan olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede topluluğunuzun sayısını insanlara göstermiş olursunuz. Veya sunucuya kaçıncı olarak girdiğinizi görmüş olursunuz.

Bu botu aktif hale getirmeniz için ihtiyacınız olan tek şey MC-AT Bot komutudur. Bu bot komutu ile Discord sunucunuza sayaç ekleyebilir, hedef sayı belirleyebilir ve daha birçok şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bu komutu nasıl kullanabileceğinize bir göz atalım.

  • Tarayıcınızı açın ve arama kısmına “MC-AT Bots” yazın.
  • Ardından en üstte yer alan sekmeye (top.gg) giriş yapın.
  • Daha sonrasında ise sayfanın sağ tarafında yer alan “İnvite” seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza gelen sayfada kendi sunucunuzu seçmeniz gerekir.
  • Ardından onaylayın ve Discord sunucunuzu açın.

Bu sayede Discord sayaç botunuz aktif hale gelmiş olacaktır. MC-AT Botunu kullanmak için “!yardım” komutu ile kullanabileceğiniz komut türlerine erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede Discord sayaç botunu kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda Wubity sosyal medya destek platformu olarak sizlere sunduğumuz sosyal medya destek paketlerimziden faydalanmak istiyorsanız hemen ana sayfamızda yer alan servislerimize göz atabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz özel fırsatla ile paketlerimizden %50’ye varan komisyon indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet aldığınız sayı ne kadar artarsa o kadar indirim uygulaması yaptığımız sitemizde hesabınızı kısa süre içerisinde geliştirerek, daha da büyütebilir, ünlü olma yolunda adımlarınızı atabilirsiniz.