Discord Yeni Oturum Açma Yeri Algılandı Hatası Çözümü

Discord Yeni Oturum Açma Yeri Algılandı Hatası Çözümü, Discord, dünya çapında oyuncular ve diğer insanlar tarafından saatlerce durmadan ve yaygın olarak kullanılan bir oyun topluluğu paylaşım uygulamasıdır. Uygulama, oyun oynamanın yanı sıra oyun oynarken sorunsuz arama yapmak için de talep görüyor ve Discord'u en popüler sohbet-oyun uygulamaları arasında sayıyor. Ancak, son zamanlarda, kullanıcılar tarafından çözülmüş ve çözülmemiş bazı Discord aksaklıkları/Giriş hataları/Sorunları ile karşılaşılmaktadır. Discord Giriş Sorunları bazen can sıkıcı olabilir, ancak bazı hızlı düzeltmelerle de çözülebilir.

Ama neyse ki, Discord ile sorunsuz bir şekilde oyun oynamaya ve sohbete devam edebilmeniz için Discord yeni oturum açma yeri algılandı hatası ile ilgili nedenler, sorunlar ve kalıcı çözümler hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Discord Yeni Oturum açma Yeri Algılandı Hatası Çözümü

Discord yeni oturum açma yeri algılandı hatası, bozuk Önbellek dosyaları yığınları, İnternet bağlantı sorunları veya Trafik, DNS Sunucusu Hataları, Discord'un Discord hesabınıza giriş yapmanıza izin vermemesine neden olabilir

Kullanıcıların en çok deneyimlediği nedenlerden biri, Discord yeni oturum açma yeri algılandı hatası nedeni ile hesaplarına giriş yapamamalarıdır. Peki bu sorunu nasıl çözebiliriz? Yeni bir Discord Girişinden şüpheleniyorsanız, aşağıda belirtilen bu iki adımı uygulamalısınız:

  • Adım 1: Discord Desteği ile bağlantı kurduğunuzdan ve iletişime geçtiğinizden emin olun.
  • Adım 2: Birisi Hesabınıza giriş yapmaya çalışırsa, bildirimleri kolayca kontrol edebilmeniz için Mobil cihazlarınızı birincil Mobil cihazlar olarak ayarlayabilirsiniz.

Bunun için konum, cihaz ve IP ile gösterilecektir. Bu durum başka bir yerden Discord Girişi için doğrulama süresini azaltacaktır.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını Etkinleştirin

İki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmeniz hesabınızın daha güvenli olmasını sağlayacak ve hesabınıza ikinci bir kişinin girmesini daha zor bir hale getirecektir. Bu nedenle de bu güvenlik doğrulamasını mutlaka Discord hesabınızda aktifleştirmeniz gerekir. Aksi taktirde hesabınızın ele geçirilme ihtimali artar. Bu sayede Discord yeni oturum açma yeri algılandı hatasını çözebilirsiniz. Ayrıca, çok sayıda DNS sunucusu varken, yukarıda sizler için sıraladıklarımızı kullanmanızı öneririz.