Facebook Lite Nedir, Ne İşe Yarar?

Facebook Lite Nedir, Ne İşe Yarar?

Facebook uygulaması dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. İnsanlar bu uygulama sayesinde arkadaş çevresini genişleterek sosyalleşmektedirler. Peki Facebook Lite Nedir? Facebook Lite nedir sorusu kullanıcıların sık sık araştırdığı bir konu haline gelmiştir. Facebook Lite kavramının ne olduğunu anlatma aşamasına geçmeden önce Facebook sayfanızı daha geniş kitlelere hitap edebilecek düzeye getirmek isterseniz Wubity üzerinden Facebook profil takipçi satın al işlemi yapabilirsiniz.

Facebook Lite nedir sorusunu yazımızda sizler için ele aldık. Facebook Lite uygulaması günümüzde sık sık kullanılmaya başlanmıştır. Peki Facebook Lite nedir? Facebook Lite internet bağlantısı zayıf olan ve teknik özellikleri düşük olan cihazlar için oluşturulmuş bir Android uygulamasıdır. Eğer Facebook uygulaması kullandığınız telefonun performansını düşürüyorsa Facebook Lite uygulamasını tercih edebilirsiniz. Facebook Lite standart Facebook uygulamasının hafifleştirilmiş bir sürümüdür. Ancak buna rağmen Facebook uygulamasında özelliklerin neredeyse tamamını kapsamaktadır.  Facebook Lite uygulaması çok az yer kaplar, kapladığı alan 10MB bile almamaktadır. Bu sayede kullandığınız internet paketini aşma ihtimalini azaltmış ve daha rahat kullanma avantajına sahip olursunuz.

Facebook Lite Nasıl Çalışır?

Facebook Lite nasıl çalışır dediğimizde akla çok farklı düşünceler gelmemelidir. Çünkü Facebook Lite, asıl Facebook uygulamasıyla aynı mantıkta çalışır. Uygulamaya girdiğiniz zaman, üst kısımda haber akışını görebilirsiniz. Aynı zamanda yine üst kısımda ana menü seçenekleri karşınıza gelecektir. Bu alanda durum güncelleme alanı da yer alıyor olacaktır.  Bu uygulamada yine Facebook orijinal uygulamada olduğu gibi istediğiniz tüm sayfalarda gezinebilirsiniz. Arkadaş ekleme ve yorum ekleme gibi özellikleri de dilediğiniz gibi aktif olarak kullanabilirsiniz. Facebook Lite kullanımı oldukça kolay olarak dizayn edilmiştir. Oldukça hızlı ve verimli bir şekilde çalışmaktadır.