Facebook'ta Kapanan Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

Bugün Facebook'ta kapanan veya durdurulan hesabı açma nasıl yapılır çözümünü açıklıyoruz. Bazen kişisel bazen ise ticari olarak kapanan Facebook hesaplarını geri almanın birden fazla yolu var. Ne yazık ki son dönemde Facebook güvenlik politikaları çok sıkı ve bazı hesapların gerçek hesaplar olmadığına kanaat getirerek otomatik olarak kapatabiliyor. Peki Facebook'ta kapanan durdurulan hesabı açma nasıl yapılır?

Facebook özellikle son yıllarda benimsemiş olduğu gizlilik politikası ile birlikte hesapları eskiye nazaran çok daha hızlı bir şekilde kapatıyor. Haklı olduğu yönler olsa da bazen gerçek kullanıcılar hesaplarından olabiliyorlar. Facebook bu konuda oldukça katı tutumlar ortaya koysa da hesapları geri almak da mümkündür. Uygunsuz ya da şikayet edilen hesapları Facebook herhangi bir neden gözetmeksizin kapatabilir. Ancak hesaplarınızın geri almanın da bazı yolları var.

Haksız yere kapatılan hesaplar ile alakalı yapılan çalışmalar doğrultusunda Facebook hesapları geri açabiliyor. Kullanıcılar gerçek kullanıcı olduğunu kanıtladığı takdirde bu hesaplara tekrardan kavuşabiliyorlar. Hemen aşağıda Facebook'un neden bazı hesapları kapattığını görebilirsiniz.

  • Ahlaka aykırı davranışlar
  • Farklı Facebook kullanıcılarından gelen şikayetler
  • Sahte isim ile açılan hesaplar
  • Facebook üzerinden zararlı paylaşımlarda bulunmak
  • Yasaklı içerikler paylaşmak

Facebook Yardım Merkezi Üzerinden Hesap Açma Talebi

Eğer hesabınızın haksız yere kapatıldığını düşünüyorsunuz Facebook Yardım Merkezi üzerinden hesap açma talebinizi gönderebilirsiniz. Facebook Yardım Merkezi sayfasından hesabınızı tekrardan incelenmesi ve gerçek bir kullanıcı olduğunuzu kanıtlamanız durumunda Facebook hesabınızı geri alabiliyorsunuz.

Facebook Yardım merkezine ulaştığınız zaman sizden istenen bilgilerin tamamını eksiksiz bir şekilde girmeye özen gösterin. Facebook gerçek kişi olduğunuzu anladıktan sonra hesabınızı yeniden aktif edecektir. Bununla alakalı mail adresinize de bir bilgilendirme maili gelecek.

E-posta Yoluyla Hesap Açma

İsteyerek ya da yanlışlıkla Facebook hesabınızı kapattıysanız hesabınızı nasıl açmanız gerektiğini hemen aşağıdaki adımlarla görebilirsiniz. Bunun için Facebook yetkililerine mesaj atmanız gerekiyor. Hemen aşağıda e-posta yoluyla hesap açmak için mail atmanız için gereken hesapları da görebilirsiniz.

Facebook yardım merkezi yetkililerine ulaşabileceğiniz e-posta adresleri şu şekildedir: