Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram uygulaması gerek kullanıcı sayısı ile gerekse mevcut özellikleriyle oldukça popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcı sayısı günden güne artmaya devam etmektedir. Bu derece popüler olan bu uygulamada kullanıcılar yaptığı aramaların başkaları tarafından görülmesinden rahatsız duyabilmektedir. Bu nedenle son zamanlarda internet dünyasında instagram arama geçmişi nasıl silinir sorusu oldukça aranır seviyeye gelmiştir. Biz de yazımızda instagram arama geçmişi silme konusunu ve detaylarını adım adım sizlerle paylaşıyoruz. Instagram hesabınıza etkileşim almak isterseniz Wubity güvencesi ile instagram etkileşim satın al yapabilirsiniz.

Instagramda arama geçmişi nasıl silinir? Bu soru kullanıcıların oldukça merak ettiği ve araştırdığı bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Evet instagram arama geçmişini silmek mümkündür. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken şey şudur. Instagram arama geçmişi silme işlemini yaptığınız zaman arama listenizdeki tüm kayıtlar silinecektir. Bu nedenle takip etmediğiniz ama devamlı olarak incelediğiniz hesapları bir yere not almanız size büyük kolaylık sağlayacaktır. Belirtmemiz gereken bir nokta daha var ki o da arama geçmişinden kaldırsanız dahi sık sık incelediğiniz hesapların instagramda öneri olarak karşınıza çıkma durumudur.

Instagram arama geçmişi nasıl silinir sorusunun cevabına gelelim.

1-İlk olarak telefonunuzdan instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

2-İkinci adımda ise kendi instagram profil sayfanıza gelin.

3- Daha sonra sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayarak ayarlar seçeneğine gidin.

4-Ayarlar menüsü açıldığında güvenlik seçeneği karşınıza gelecektir. Bu alanda en alt bölümde arama geçmişini temizleme yazan kısma tıklayın.

5- Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza daha önce aradığınız hesaplar gelecek. Burada çıkan hesapların yanında küçük çarpı işaretleri mevcut olacak. Dilerseniz bu çarpı işaretine basarak tek tek silebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise tümünü temizle diyerek uğraşmadan tüm arama yaptığınız hesapları silebilirsiniz.

Instagram arama geçmişi silme aşamalarını sizler için madde madde anlattık. Gördüğünüz gibi instagram arama geçmişi silme işlemi oldukça kolay ve zahmetsiz bir yöntem. Siz de bu bahsettiğimiz adımları uygulayarak dilediğiniz zaman instagram arama geçmişi silme işlemini hesabınızda yapabilirsiniz.