Instagram'da Başkalarının Mesajlarını Okumak Mümkün Mü?

Instagram’da başkasının mesajını okumak; Instagram hesapları, güçlü bir şifre kullandığınız ve güvenliği sağladığınız sürece nispeten güvenlidir. Birinin Instagram hesabını hackleyebileceğini iddia eden birçok uygulama ve web sitesi var, ancak bu uygulamalar nadiren işe yarıyorlar ve işe yaradıklarında hem yasa dışı hem de maliyetli olabiliyor. Instagram'da başkalarının mesajlarını okumak mümkün mü sorsuna cevap ararken telefonunuza bilmediğiniz uygulamalar yüklemeniz, kendi İnstagram hesabınızın başka kişilerin ellerine geçmesine neden olabilir. Bu nedenle bu tarz hack uygulamalarından uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram'da başka birinin DM'lerini kontrol etmek için herhangi bir mekanizması yoktur. İnstagram sosyal medya platformunun tüm sistemi özel, güvenilir ve gizli olacak şekilde tasarlanmıştır. Nadir durumlarda, Instagram yöneticileri DM'lere bakabilir ve onları yetkililere teslim edebilir, ancak platform aracılığıyla federal yasaları çiğnemek için bilerek ve isteyerek komplo kurmadığınız sürece bu nadiren gerçekleşir. Instagramda başkalarının mesajlarını okumak için hesap şifrenizi isteyen veya bağlantı yoluyla hesabınıza uygulama üzerinden giriş yapmak isteyen sitelere güvenmemeniz konusunda uyarmak isteriz.

DM'lerime Kimin Baktığını Nasıl Anlarım?

Eğer İnstagram hesabınızdaki DM'leri başka bir kişi okuyabiliyorsa, Instagram hesabınız muhtemelen ele geçirilmiştir. DM'leri okuyan kişi, giriş e-postanızı ve şifrenizi bir şekilde ele geçirmiş ve hesabınıza erişim sağlamıştır. Birinin hesabınıza giriş yaptığını doğrulamak için, İnstagram uygulamasından hesabınıza kimin eriştiğini kontrol edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımlar;

  • Bir web tarayıcısı kullanarak Instagram'da oturum açın.
  • Profilinize gitmek için sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın.
  • Ayarlara erişmek için kullanıcı adınızın yanındaki dişli çarka ve Profili Düzenle düğmesine tıklayın.
  • Görünen listede “Giriş Etkinliği” seçeneğini tıklayın.
  • Hesabınızda oturum açtığınız zamanı, konumu ve platformu gösteren son oturum açmaların bir listesi açılacaktır.

Son girişlere bakın ve her birini tanıdığınızı doğrulayın. Bir veya daha fazlasını tanımıyorsanız, birisi sizin bilginiz dışında hesabınızı kullanıyor olabilir ve hesabınızı kötü niyetli erişimlere karşı güvenceye almak için şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Yetkisiz girişlere tıklayarak ve “Çıkış Yap” düğmesine tıklamayı da unutmayın. Ayrıca İnstagram hesabınızı daha güvenli bir hale getirmek için;

  • Mevcut şifrenizi daha güçlü bir şifre ile değiştirin.
  • İki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirin.

Bu sayede hesabınız daha güvenli olacaktır. Ayrıca İnstagram Beğeni Satın Al paketlerimizdeki %50 komisyon indirimlerini kaçırmamak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.