Instagram'da Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Instagram sesli arama nasıl yapılır? Instagram; sosyal ağlar içinde başta resim ve video olmak üzere pek çok paylaşımın yapıldığı önemli ağlardan birisidir. Instagram ile çeşitli paylaşımlar yapabilir ve bu paylaşımlarınızın insanlar tarafından beğenilmesini ve takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram ile beğeni sayısını çoğaltmak ve bu sayede kişinin doğuştan gelen beğenilme ihtiyacının karşılanması sadece sağlanmaz. Instagram ile ayrıca ürünlerinizin marka tanıtımlarını yapabilir ve yapmış olduğunuz işin bilinirliğini arttırabilirsiniz. Peki Instagramı’ın sağladığı özellikler sadece bu kadar mı? Instagram sesli arama ve konuşma özelliği ile de gündemde. Instagram sesli arama nasıl yapılır? Instagram üzerinden de kullanıcılar arama yapabilecek ve mesaj atabilecektir. Peki Instagram üzerinden arama nasıl yapılır, arama yapılırken nelere dikkat edilir gibi çeşitli soruların yanıtını da vermeye çalışalım.

Instagram Üzerinden Sesli Arama Yapmak İçin Neler Gerekli?

Instagram üzerinden çeşitli paylaşımların yanı sıra sesli aramalar yapılabilir ve mesaj atma işlemi gerçekleştirilebilir. Peki Instagram sesli arama nasıl yapılır? Platform üzerinden sesli arama yapabilmek için gerekli şartlar nelerdir sayalım:

  • Öncelikle arama esnasında kesinti olmaması için güçlü bir internet bağlantısı olması gerekir.
  • Akıllı cihaz denilen arama özelliği yapabilecek cihazların olması gereklidir.
  • Son olarak da sesli görüşme yapabilmek için kullanıcı hesabı ve şifrenizin olması gerekir. Tüm bunlar sağlandıktan sonra sesli arama yapmak için önergelerin izlenmesi gerekir.

Instagram’da Sesli Arama İşlemlerinin Yapılması

Instagram’da sesli arama yapma için sırasıyla şunları yapmalısınız:

  • Öncelikle sesli arama yapmak istediğiniz kişiyi davet ettin.
  • Karşılıklı aramaya geçmeden önce sol üst tarafta bulunan kamera butonuna basın. Sesli arama boyutuna geçin.
  • Görüntünüzü kapattıktan sonra karşıdaki kişiden de görüntüsünü kapamasını isteyin.
  • Tüm bu işlemlerden sonra artık Instagram üzerinden konuşmaya başlayabilirsiniz.

Aynı şekilde sesli arama dışında Instagram üzerinden mesaj atma işlemi de yapabilirsiniz. Sesli mesaj atmak isteyen kişiler hesabın ön sayfasına erişim sağlamaları gerekir. Mesaj butonuna buradan basılır. Karşımıza çıkan mikrofondan istediğimiz kişiye sesli olarak mesaj gönderebiliriz. Bu şekilde kolayca sesli arama ve sesli mesaj gönderme işlemlerini ınstagram üzerinden gerçekleştirebiliriz.