Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabı çalınması kullanıcı açısından oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Kötü niyetli kişiler tarafından hesabınızın çalınması tüm güvenlik önlemlerine rağmen maalesef söz konusu olabilir. Bu nedenle instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım başlığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen pek çok insan vardır. Fakat şunu belirtmeliyiz ki instagrama giriş yapamıyor olmanız hesabınızın mutlaka çalınmış olduğunu göstermez. Farklı nedenlerle hesabınızı kapatılmış da olabilir. Bu yüzden öncelikle hesabınızın çalındığından emin olmanız gerekmektedir. Instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım konusunda merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram Hesabım Neden Nasıl Çalındı?

  • Instagram hesabı çalınan kişiler bu eylemin nasıl gerçekleştiğini ve neden olduğunu elbette merak etmektedirler. Bunun farklı sebepleri olabilir.
  • Şifrenizin basit bir şifre olmasından kaynaklı olabilir. Özellikle sizi tanıyan kişiler için şifrenizi tahmin etmek bu nedenle kolay olabilir.
  • Bazen ise bazı sitelerden hizmet alırken sizden şifre gibi özel bilgileri istemeleri olabilir. Bu nedenle hizmet aldığınız sayfaların sizden şifre istemeleri konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir.
  • Bir diğer neden ise telefonunuza yüklemiş olduğunuz zararlı uygulamalar, yazılımlar olabilir. Telefonunuza veya bilgisayarınıza virüs bulaşması ihtimali de şifre bilginizin başkaları tarafından ele geçirilmesine sebebiyet verebilir.

Instagram Hesabım Neden Çalındı konusunda ilgili maddeleri sizler için paylaştık. Şimdi de çalınan ınstagram hesabı nasıl geri alınır başlığını sizler için anlatacağız.

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

  • Eğer instagram hesabınıza bağlı olan e posta adresi ve telefon numarasını kullanmaya devam ediyorsanız bu sayede hesabınızı geri alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk olarak instagram uygulamasının ana giriş ekranına gelmektir. Bu ekranda şifremi unuttum seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Şifremi unuttum seçimini yaptıktan sonra kullanıcı adı, telefon numarası veya e posta adresinizi girerek işlem yapabilirsiniz.
  • Daha sonra “Giriş Bağlantısı Gönder” simgesine tıklayarak hesap kurtarma seçeneklerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz.
  • Fakat bu noktada ilgili bilgiler değiştirilmiş olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var” kısmına dokunmanız gerekmektedir.
  • Bu alanı işaretledikten sonra instagram sizin kimliğinizi tespit etmek amacı ile bazı sorulara yanıt vermenizi isteyecektir. Bu bilgileri doldurduktan sonra yanıt beklemelisiniz. Hesabın sizin olduğunu ispat etmeniz durumunda şifre yenileme bağlantısı size ulaştırılacaktır.

Yazımızın sonuna gelirken şunu önemle belirtmek isteriz ki Instagram destek hizmeti aldığınız kurum kuruluşlara dikkat ediniz. Hesabınızın şifresini yada özel bilgilerini isteyen kimse ile bilgilerinizi paylaşmayınız. Sizler için güvenliği ön planda tutarak şifresiz Instagram takipçi satın alma yanında beğeni ve izlenme de satın alabileceğiniz wubity.com tamamen güvenli işlem sunar.