Instagram Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim?

Kullanıcıların en çok kullandığı platformlardan biri olan Instagram’da bazı olumsuz durumlar yaşanabilir. Bunlardan birisi de hesabın kilitlenmesidir. Instagram hesabım kilitlendi nasıl açabilirim sorusu platformu aktif olarak kullanan kişilerin merak ettiği sorulardan birisidir.

Instagram’da genelde ‘’hesabınız geçici olarak kilitlendi’’ şeklinde uyarı yazısı alabilirsiniz. Bunun nedeni platform üzerinden Instagram kullanıcı adı ve şifresi ile takipçi kasma, beğenileri kasma, profile bakan kişileri araştırma gibi çeşitli işlemleri yaptığınızda instagram tarafından hesabınızın korunması amacıyla yapılır.

Instagram bunu hesabınızın çalınma ihtimaline karşı yapar. Bu tür durumlarda karşınıza çıkan uyarı yazısını gördüğünüzde size öncelikle hesabın size ait olup olmadığını saptamak için doğrulama kodu gelir. Doğrulama kodunu girerek şifrenizi değiştirebilir ve yeniden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Doğrulama kodu gelinmediği durumlarda instagram.com adresi üzerinden giriş yaparak şifre parola değiştirme işlemleri yapabilirsiniz.

Kilitlenen Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Kilitlenen instagram hesabı nasıl açılır sorusunun yanıtını ilk paragrafımızda vermeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz tüm işlemleri sırasıyla uygulayarak kilitlenen hesabınızın yeniden açılmasını sağlayabilirsiniz.

Sorun sadece geçici olarak kilitlenmeyse basit yolları takip ederek yeniden instagram hesabını aktif ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir daha bu tür bir sorunla karşılaşamamak için hesapla ilgisi olmayan girişimleri yapmayarak hesabınızı koruma altına alabilirsiniz. İnstagram hesabınızı koruma altına almak için geçici olarak kilitleme işlemi yapabilir. Gerekli işlemler sonrasın hesabınızı yeniden aktif olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Instagram hesabı çeşitli nedenlerden dolayı geçici olarak kapatılabilir. Kilitlenen instagram hesabını açma için belirtilen tüm işlemleri yapmanıza rağmen hesabınız hala açılmıyorsa sorunun bir uzman yardımıyla çözülmesi gerekebilir. Sosyal ağlar konusunda uzman kişilerden destek alarak bu sorunu kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Uzman desteği ile sadece kilitlenen instagram hesaplarınız değil ayrıca kapanan ve silinen hesaplarınızın da kurtarılma ihtimali vardır. Tüm bu işlemler için alanında uzman firmalardan destek almanız gerekebilir. Uzman desteği verecek olan kişiler hesabınızı kurtarmak için gerektiği şekilde kimlik belgeleri ve çeşitli bilgiler isteyebilir. Belirli ücret karşılığı hesabınız uzman desteği ile kısa sürede açılarak aktif hale getirilir.