Instagram Hesabımın Çalındığını Nasıl Anlarım?

Sosyal ağların en çok kullanılan platformlarından biri olan Instagram her geçen gün kullanım alanını genişletiyor. Instagram’da keyifli bir sosyal paylaşım olmasına rağmen yaşanan bir takım olumsuzlukları da beraberinde getiriyor.

Bunlardan birisi de hesabın çalınması. Instagram hesabım çalındı nasıl anlarım sorusu platformda hesabının çalınmasından şüphelenen kişiler için merak konusu. Instagram hesabına girişte şifrenizi giremiyorsanız hesabınızı çalınmış olması yüksektir. Hesabınızı çalan kişiler bazen şifrenizi değiştirmez sizi gibi hesabınıza girip çıkabilir. Bu olasılığı göz önünde bulundurarak ara sıra Instagram hesabınızı kontrol etmenizde yarar vardır. Böylece sizin adınıza paylaşım yapılmaması ve olumsuz durum yaşamamanız adına hesabınızı arada kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Instagram Hesabınızın Çalındığını Nasıl Anlarsınız?

Instagram hesabınızın çalındığını en kolay anlamanın yolu şifrenizle giriş yapamamanızdır. Mevcut şifrenizle Instagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız yüksek ihtimalle hesabınız çalınmıştır. Şifreniz değişmediyse hesabınızda baktığınızda yüklemiş olduğunuz paylaşımları göremiyorsanız ya da sizin adınıza paylaşımlar yapılıyorsa veya hiç tanımadığımız kişiler beğeni alıyor takip ediliyorsanız hesabınızın çalındığını düşünebilirsiniz.

Instagram hesabınızın çalınıp çalınmadığını anlamak için farklı hesaplardan kendi hesabınızı kontrol edebilir buradan sizin adınıza yapılan durumları fark edebilirsiniz. Hesabınızın çalındığından kesin emin olduğunuzda ise gerekli önlemleri almaya başlamalısınız. Hesabınızı üzerinden art niyetli kişilerin girişimlerini önlemek için gerekli işlemleri yapmanız gerekir.

Instagram Hesabım Çalınınca Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabınız çalındığında öncelikle başka hesaplardan hesabınızı kontrol edin. Hesabınıza giren kişinin giriş saatlerini öğrenin. Kesinlikle ilgili kişiye tehdit mesajı atmayın. Yasal yollardan durumu çözmeye çalışın.

Hesabınız çalındığında ilk hem mail hem de Instagram şifrenizi değiştirin. Gerekirse diğer sosyal ağlardaki hesaplarınızı da değiştirin. Olumsuz bir durum olduğunda genelde mail üzerinden size bildirim gelir. Bildirimleri takip edin ve hesabın size ait olmadığını onaylayın. Bu şekilde hesabınıza giriş yapmaya çalışan kişiyi kolayca önleyebilirsiniz.

Önleyemediğinizde mail adresinize kadar tüm bilgileriniz değiştiğinde Instagramla iletişime geçin. Size gerekli destek Instagram üzerinden yapılacaktır. İlgili yörüngeleri takip ederek hesabınızı güvence altına alabilirsiniz. Şifre değişim işlemlerinde güçlü şifreler kullanarak hesabınızı bir daha çalınmasının önüne geçin.

Instagram hesabınızın güvenliğini sağladığınıza emin olduktan sonra Instagram takipçi satın alarak takipçi sayılarınızın artışını sağlayabilirsiniz. Gönderilerinizin beğenisini Instagram beğeni satın alarak artırabilirsiniz.