Instagram Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcılarına birçok özelliği sağlamaktadır. Sevilen ve oldukça popüler olan bu sosyal medya uygulaması kullanıcıların hesap kapama gibi taleplerini de unutmayarak değerlendirmiştir. Instagram kullanıcıları hesaplarını silme konusunda farklı yöntemlere başvurabilirler. Kullanıcılar instagram hesap silme- instagram hesap dondurma-instagram hesap kapatma gibi kavramları arayarak nasıl yapılacağı hakkında bilgi almak isteyebilmektedirler. Bu nedenle instagram hesap silme ve instagram hesap kapatma nasıl yapılır sorularının cevaplarını yazımızda sizlerle paylaşmaya ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Bu arada belirtmek isteriz ki instagram hesabınıza renk katmak için Wubity güvencesi ile instagram beğeni satın al yapabilirsiniz.

Kullanıcılar instagram uygulamasını çok sevmelerine rağmen zaman zaman hesaplarını kapatmak isteyebilirler. Bunların nedenlerinden bir tanesi instagram platformunda çok zaman harcıyor olmakken diğer nedenler de özel sebepler kaynaklı olabiliyor. Bu yüzden instagram hesap silme-instagram hesap dondurma ve instagram hesap kapatma gibi işlemler için ne yapmamız gerektiğine bir bakalım.

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için öncelikle yapmanız gereken aşağıda paylaştığımız linke tıklamaktır.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

İkinci olarak, açılan linkte oturumunuzu açmanız gerekmektedir. Daha sonra tekrar linke gidebilirsiniz. Bu adımdan sonra instagram, hesabınızı neden silmek istediğinizi soracak. Size uygun olan yanıtı vererek devam edebilirsiniz. Bu şekilde instagram hesabınızı kalıcı bir şekilde silmiş olacaksınız.

Instagram Hesap Silme(Geçici) Nasıl Yapılır?

Bu seçenek aslında aynı zamanda instagram hesabınızı dondurma nasıl yapılır olarak da adlandırılabilir. Instagram hesabınızı geçici olarak silmek yani dondurmak için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra ayarlar kısmından size uygun olan hesap silme nedeninizi seçmelisiniz. Bu şekilde ilerleyerek instagram hesabınızı geçici olarak silebilirsiniz. Bu adımları tamamladığınızda instagram hesabınızı dondurmuş yani geçici olarak silmiş olacaksınız.