Instagram Hikayalerine Nasıl Link Eklenir? Instagram Hikayesine Nasıl Link Ekleme Yapılır?

Instagram Hikayalerine Nasıl Link Eklenir? Instagram Hikayesine Nasıl Link Ekleme Yapılır?

Instagram en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Hayatımızın bir parçası haline gelen instagramda birçok farklı özellik mevcuttur. Bu özelliklerden biri instagram hikayesine link ekleme özelliğidir. İnsanlar son dönemlerde instagram hikayelerine nasıl link eklenir ve instagram hikayesine nasıl link ekleme yapılır sorularını sık sık aramaktadır. Biz de sizler için merak edilen, instagram hikayesine link ekleme nasıl yapılır konusunu ve detaylarını hazırlayarak paylaşıyoruz. Bu yazıyı okuduktan sonra instagram hikayelerine nasıl link eklenir konusuna hakim olacaksınız.

Instagram hikayelerine nasıl link eklenir sorusunu aslında kullanıcılar instagram hikayede bağlantı paylaşma nasıl yapılır şeklinde de sorabilmektedir. Bu iki soru aslında aynı kavramlardır. Instagram hikayelerine nasıl link eklenir sorusunun cevaplarını gelin birlikte inceleyelim.

Geçtiğimiz zamanlarda instagram hikayelerine link ekleme özelliği herkes tarafından kullanılamıyordu. Sadece onaylı hesaplar veya 10 binden fazla takipçisi olan hesaplar bu özelliği kullanabilmekteydi. Fakat artık bu durum tamamen değişti. Instagram hikayesine link ekleme özelliği gelen güncelleme ile birlikte tüm kullanıcılar tarafından artık kullanılması mümkün bir hale geldi. Bu özellik kullanıcılar tarafından oldukça sevildi ve kullanılmaya başlandı. Sizin de instagram hikayelerine link ekleme konusunda yapmanız gereken işlemler oldukça kolay. Kolay olan bu işlemleri adım adım sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey hikayeniz için gönderinizi yüklemenizdir. Daha sonra ise ekranı yukarı kaydırmanız gerekecektir. Burada bağlantı ikonu karşınıza çıkacaktır. Bağlantı ikonuna tıklayarak istediğiniz linki ekleyebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken şey instagram hikayesine link ekleme işlemi için önceden linki kopyalayıp daha sonra bu adımları gerçekleştirmektir. Aksi halde instagramdan çıkıp paylaşacağınız sayfanın linkini bulup kopyalayıp daha sonra tekrar instagrama gelip işleme kaldığınız yerden devam etmeniz gerekecektir. Bağlantı ikonuna tıkladıktan sonra açılan kısma kopyaladığınız linki yapıştırarak işlemlere devam edebilirsiniz.  Linki yapıştırdıktan sonra gerekli onayları vermeniz konusunda instagram sayfanız sizi yönlendirecektir. Bu onayları verdikten sonrada linki koyduğunuz instagram hikayenizi paylaşmanız yeterli olacaktır.