Instagram Hikayelere Beğen Tuşu Sonunda Geldi

Popüler sosyal medya platformu Instagram tarafından tüm kullanıcılara yeni bir özellik sunuldu. Platformun en fazla kullanılan aracı konumundaki hikayeler (stories) bölümüne bir beğenme tuşu eklendi. Söz konusu özellik ile Instagram bazı sorunların önüne geçmeyi hedefliyor. Bunların başında bir kullanıcının hikayesine reaksiyon göstermek için atılan mesajlar yada emoji gönderimini kısıtlayarak kullanıcıları rahatsız eden bildirimlerin önüne geçerken, mesaj kutularındaki yoğunluğun belli oranda azalacağı beklentisi göze çarpıyor.

Artık hikayelere de diğer Instagram paylaşım araçlarında olduğu gibi beğeni atmayı mümkün kılan bu özellik ile hikayeye atılan beğeniler mesaj kutusuna değil diğer gönderilerde olduğu gibi bildirim bölümüne düşecek. Ayrıca hikayelerin altında yer alan ve görüntülenme sayılarını gösteren bölüm ise değiştirilerek detaylar butonu haline getirilmiş. Hikayeyi beğenen takipçiler görüntülenme listesinde en üstte kendine yer buluyor. Zamanla bununda bir algoritma ile ek bir tab şeklinde sunulması konusu ise geri dönüşlere göre değerlendirilebilir.

Bildiğimiz bir şey var ki Instagram'da sıklıkla kullanılan alev ve emoji atma, hikayeden yürüme terimleri uzunca bir süre daha hayatımızda kalacak gibi görünse de beğeni özelliği bu durumu biraz olsun hafifletecektir.

Hikayeler İçin Beğeni Satın Alma

Wubity olarak, sosyal medya uygulamalarının yaptıkları yeniliğe kolay adapte olmamız ve dinamik bir ekiple çalışmamız nedeniyle sunulan bu özellik için hizmetlerimiz arasına Instagram Hikaye Beğeni Satın Al ürünümüzü eklemiş durumdayız. Hali hazırda bulunan Instagram Hikaye İzlenme Satın Al hizmetimizin yanına eklenen bu ürün dışında sunmamızı istediğiniz ürünleri bizlere iletişim kanalları yada yorum bölümünden iletebilirsiniz.