Instagram İngilizce Oldu Nasıl Düzelir?

Sosyal paylaşım plotformlarının en çok tıklama yapılanlarından birisi olan Instagram üzerinden merak edilen pek çok soru var: Bunlardan birisi de Instagram İngilizce oldu nasıl düzelir sorusu.

Instagram yapmış olduğu güncelleme nedeniyle uygulamalar İngilizce oldu. Instagram uygulamasını yeniden Türkçe hale getirmek nasıl mümkün hale getirilebilir? Bunun cevabı yazımız içerisinde yer almaktadır. Dil seçeneklerinden yola çıkarak İngilizce olarak devam eden Instagram hesabını yeniden Türkçe hale getirebilirsiniz. Instagram’ Türkçe dilinme çevirmek için sırasıyla takip etmeniz gereken yollar vardır. Bu yolları takip ederek eskisi gibi Instagram hesabınızı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

İngilizce Olan İnstagram Hesabını Türkçe’ye Çevirme

Instagram hesabınızı açtınız ve uygulamanız İngilizce üzerinden işliyor. İngilizce olan Instagram hesabını Türkçe’ye çevirme işlemi için öncelikle yapmanız gereken profil hesabınıza tıklamak. Buradan ‘’ Ayarlar’’ kısmına gelin. Ayarlar’da yer alan dil kısmına gelin ve Türkçe seçeneğini işaretleyin.

Cep telefonu İPhone ya da İPad olan kişiler dil ayarları için yine cihazda yer alan ‘’ Ayarlar’’ seçeneğine tıklaması gerekir. Buradan dil seçeneğine girerek dil ayarlarını Türkçe yapın.

Android telefonlar için ise altta bulunan sağ köşede yer alan profil seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklayın. Sonrasında yine ayarlar sekmesine tıklayın ve dil bölümünde Türkçe seçeneğini işaretleyin. Bu şekilde Instagram ayarlarını Türkçe olarak aktif hale getirin.

Instagram, iOS Kullanıcıları İçin İngilizce Oldu

Gelen güncellemeler sonrası iOS kullanıcıları dil sorunu yaşayabiliyor. Özellikle İngilizce olan Instagram hesabı düzeltilir? iOS kullanıyorsanız ve bunun nedenini anlayamadıysanız kısaca açıklayalım.

iOS kullanıcıları gelen güncelleme sonrasında eğer başarılı bir güncelleme yapmadıysa dil İngilizce olmaktadır. Çok basit bir şekilde dili Türkçe yapabilirsiniz.

  1. Dil sorunun düzeltmek için Instagram hesabınızı açın
  2. Uygulamada ayarlar(Settings) kısmına gidin
  3. Dil seçeneklerinden(Language) Türkçe’yi seçin
  4. Kaydedip çıkın

Yukarıda yer alan adımları uygularsanız, başarılı bir şekilde dil değiştirmeyi yapabilirsiniz.