Instagram Sende Ekle Nasıl Yapılır?

Instagram'a gelen özellikler kullanıcılar tarafından sıklıkla merak ediliyor. Instagram'ı en yeni özelliklerinden bir tanesi “sen de ekle” özelliği oldu. Instagram sende ekle özelliği nasıl yapılır? cevap olarak hikayeler kısmında kullanılabiliyor.

Instagram sende ekle özelliği öncelikli olarak test aşamasında olsa da artık herkesin kullanımına açıldı. Özellikle Instagram Reels videolarına olan ilgiyi arttırmak için bir takım çalışmalar yaptırıyor.

Sende ekle özelliği bir süredir yurt dışındaki kullanıcılara sunuluyordu. Türkiye'de aktif edilmesi ile birlikte Instagram kullanan birçok kişi bu özelliği test etmeye başladı.

"Sen de ekle" Nasıl Kullanılıyor?

Instagram “Sen de ekle” özelliği hikayelerde görülme oranını arttırıyor. Ayrıca hikaye paylaşımını da ciddi oranda teşvik ediyor. Güncelleme sayesinde hikayelerdeki çıkartmalar kısmından erişim söz konusu olabiliyor.

Başka bir hikayede yer alan “Sen de ekle” çıkartmasına bastığınız zaman o özelliği kullanmak mümkün olabiliyor. Kullanıcılar kendi hikayelerinde bulunan “Sen de ekle” çıkartmasına basarsa çıkartmayı kullanan diğer kullanıcıların hikayelerine erişebildiğini de belirtelim.

Instagram global olarak çok sayıda dijital platform ile yarışıyor. En önemli rakiplerinden bir tanesi Tik Tok, Instagram gelen bu özelliği ile birlikte adeta Tik tok’a meydan okudu Tik Tok düetleri benzeri bir özellik olduğunu söylemekte yarar var.

Markalar "Sen de ekle" çıkartmasını nasıl kullanabilir?

Instagram “Sende de ekle” özelliği markalara birkaç avantaj sunuyor. UGC yaratmak isteyen markalar için oldukça değerli bir özellik, özellikle yüksek kitlesi olan markalar kampanyalarını organik olarak duyurmak isterlerse yeni özelliği kullanabilirler.

"Sen de ekle" özelliği sadece büyük markalar için avantajlar sunmuyor. Küçük ve orta ölçekli firmalar içinde ciddi bir araç olarak kullanılabilir. Daha ufak firmalar da potansiyel müşterilerini burada bulabilirler. Küçük ve orta ölçekli firmalar burada çeşitli görevler verebilecek. Bu sayede hem müşterileri ile etkileşime girebilecekler hem de potansiyel müşterilerine ulaşma oranları artacak.

"Sen de ekle" özelliği firmalar için ciddi bir avantaj olabilir. Çünkü kullanıcılara bazı görevler verilebiliyor. Kullanıcılara sevebilecekleri görevleri vererek markalarını ileriye taşıma ve potansiyel müşteri avına çıkmak için yeni bir kapı olarak görülüyor.