Instagram Şifre Yenileme Bağlantısı Nedir?

Bazı Instagram kullanıcıları şifrelerini unutabiliyor. Bu gibi durumlarda şifre yenileme yaparak tekrardan hesaplarına giriş yapıyorlar. Bu yazımızda Instagram şifre yenileme linki ve tüm detayları ile birlikte Instagram şifre değiştirme, Instagram şifre yenileme nasıl yapılır? Anlatalım. Instagram şifresini unutmak çoğu kullanıcının başına geliyor. Özellikle sosyal medya hesabına ait mail ya da şifre unutulabiliyor. Bu gibi durumlarda hesaplara erişim yapmak imkansız olurken, hesaba giriş için şifre yenileme yapmak gerekir. Instagram şifre yenileme bağlantısı nedir?

Instagram şifre değiştirmek için birden fazla yol var. Şifrenizi yenilemek isterseniz 3 farklı yöntem ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. E-posta yöntemi, SMS ya da Facebook seçeneklerinden herhangi bir tanesini seçerek Instagram'da kullanıcı adı ya da şifrenizi unuttuysanız şifre yenileme gerçekleştirerek hesabınıza tekrardan giriş yapabilirsiniz.

E-Posta İle Instagram Şifresi Yenileme

Instagram hesabına erişim sağlayamayanlar için şifre yenileme linki ile yeniden hesabınızı geri alabilirsiniz. Kayıtlı olunan mail adresine gelen şifre ile hesap şifre değişimi yapar ve yeniden o hesabı kullanmaya başlarsınız.

  1. İlk olarak PC üzerinden https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresine giriş yapın
  2. İlk bölüme kullanıcı adınızı yazın sonra ise "ben robot değilim" seçeneğini işaretleyip doğrulayın
  3. Gelen kısımda "Şifreyi yenile" butonuna tıklayın

SMS İle Instagram Şifresi Yenileme

SMS ile şifre yenileme yapmak için şifre yenileme linkine tıklamak gerekiyor. Bu yöntem ile şifre yenilemek oldukça kolaydır. Şifre yenileme ekranına geldiğiniz zaman ilk kayıt esnasında kullandığınız telefon numarasını girin. O numaraya bir SMS gelecek.

Telefona gelecek SMS bağlantısına tıklayarak ilerleyen adımları takip edin. Yeni bir şifre girmeniz istenecektir. Yeni şifre belirleme işlemini yaptıktan sonra artık Instagram hesabınıza yeniden erişim sağlayabilirsiniz.

Facebook Hesabı İle Instagram Şifresi Yenileme

Facebook hesabı ile Instagram şifresi yenileme herkes için yapılabilecek bir şifre yenileme türü değildir. Instagram’a Facebook hesabı ile kayıt olanlar için geçerlidir.

  1. Şifre yenileme kısmında “Facebook ile bağlan” seçeneğine basın
  2. Facebook için kullanılan mail girin ve “giriş bağlantısı gönder” kısmına basın
  3. Facebook için kayıt olduğunuz mail adresine Instagram şifre yenileme linki gönderilecektir. Bu sayede şifre yenileme yapabilirsiniz.