Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram uygulaması kimi zaman hobi amaçlı kullanılan kimi zaman da maddi amaçlı olarak kullanılan bir uygulamadır. Ancak bilinen şu ki oldukça yüksek bir kullanım oranına sahiptir. Bu nedenle kullanıcılar internette instagram uygulaması ile ilgili işlerine yarayacak bir çok soru ve cevabı hakkında bilgi aramaktadırlar. Bu sorulardan bir tanesi instagram son görülme nasıl kapatılır sorusudur. Instagrama gelen yeni bir özellik sayesinde kullanıcılar instagram üzerinden DM kısmında diğer kullanıcıların en son ne zaman aktif olduğu bilgisini görebilmektedir. Bu durum avantaj sağlasa da bazı kullanıcılar bu durumdan rahatsızlık duyabilmektedir. Bu nedenle instagram son görülme nasıl kapatılır sorusunu merak edip araştırmaktadırlar. Bu nedenle bizde sizler için bu konu hakkında detaylı bilgi verip bir yazı paylaşmak istedik.

Instagram Son Görülme Bilgisini Kimler Görebiliyor?

Instagram son görülme saati direkt mesaj gönderdiğiniz ve instagramda takip ettiğiniz kişiler tarafından görülebilmektedir. Hesabınız gizli değilse yani herkese açıksa ve takip etmediğiniz bir kişi size mesaj yollarsa son görülme saatinizi görememektedir.

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram son görülme bilgisini diğer kullanıcıların görmesini istemiyorsanız yapmanız gereken adımları sizler için paylaşıyoruz. Yapmanız gereken öncelikle ilk şey instagram hesabınızı telefonunuzdan açmaktır. Daha sonra profilinize gitmeniz gerekmektedir. Açılan sayfada sağ üst kısımda üç nokta olan kısma tıklayarak ayarlar bölümüne gidebilirsiniz. Bu alanda gizlilik sekmesini seçerek ilerleyebilirsiniz. Açılan yeni sayfada aşağıya inerek hareket durumu kısmına tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada hareket yazısı durumu yazısının yanında bir buton göreceksiniz. Bu butonu kapalı hale getirmelisiniz. Bu işlemi de yaptığınız zaman instagram son görülme kapatma işleminizi tamamlamış olacaksınız. Instagram sayfanızı daha aktif hale getirmek isterseniz Wubity güvencesi ile instagram etkileşim satın al işlemi yapabilirsiniz.