Instagram Taslak Silme Nasıl Yapılır?

Instagram taslak silme, sosyal platformların en çok beğenilen ve kullanılanı Instagram. Paylaşımların en çok ziyaret yerlerinden biri olan Instagram’a özel anların fotoları, videolar ve daha pek çok paylaşım yüklenmektedir. Sevdiklerinizle olan paylaşımlar, gezilen yerler ya da tanıtmak istediğiniz paylaşımlar olabilir.

Paylaşımlarınızı geniş kitlelere ulaştırmanın en kestirme yollarından birisi Instagram. Instagram üzerinden paylaşım yapmadan önce çekilen verileri taslağa kaydedebilirsiniz. Eğer istemediğiniz veya görmek istemediğiniz taslaklar varsa da Instagram reels taslak silme yöntemiyle bunlardan kurtulabilirsiniz.Kaydettiğiniz her türlü resim ya da videoları içinde beğenmediklerinizi silebilir ve kaydettikleriniz listesinden çıkarabilirsiniz. Silme işleminden önce Instagram taslak kaydetme konusunda kısaca bilgiler verelim: İstediğiniz resimleri Instagram’da paylaşmadan önce kaydedebilirsiniz. Bunun için şu yöntemleri sırasıyla uygulamanız gerekir:

  • Öncelikle istediğiniz fotoğrafı çekin ya da video yükleyin.
  • Taslak için gerekli efekt ve filtreleri eklemeyi unutmayın.
  • Sağ üst tarafta yer alan ileri butonuna tıklayın. İsterseniz taslağınıza isim verebilirsiniz.
  • Resim kaydetmek için sol üst tarafta bulunan geri okuna tıklayın.
  • Taslağı kaydet butonuna basın.
  • Taslağı kaydedebilmek için başlık koymanız ya da etiketleme işlemi yapmanız gerekir. Bu şekilde taslaklarınızı kolayca kaydedebilirsiniz.

Instagram Taslak Silme

Instagram taslak silme, Instagram’da çekmiş olduğunuz bir fotoğrafı ya da yüklediğiniz bir videoyu taslak olarak nasıl kaydedeceğinizi anlattık. İsterseniz kaydetmiş olduklarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bunun için Instagram uygulamasını öncelikle açın. Yeni resim eklemek için artı işaretine tıklayın. Ekranın sol alt köşesinde yer alan kütüphaneye tıklayın. Buradan kaydetmiş olduğunuz resim ve videoları görüntüleyebilirsiniz.

Instagram Taslak Silme Nasıl Yapılır? Taslak olarak kaydettiğiniz resim ya da videoları kütüphaneden kaldırmak isteyebilirsiniz. Bunun için silme işlemi yapabilirsiniz. Instagram taslak silme işlemi yapmak için de bazı adımları takip etmeniz gerekir. Instagram’da yer alan taslaklarınızı temizlemek için sırasıyla şu adımları uygulamanız gerekir:

  • Öncelikli olarak taslakların sağında bulunan ‘’yönet’’ butonuna tıklayın.
  • Yine sağ tarafta yer alan ‘’düzenle’’ seçeneğine tıklayın.
  • Silmek istediğiniz resim ya da videoların üzerine dokunun ve istediklerinizi silin.
  • ‘’Gönderileri sil’’ butonuna tıklayın. Bu şekilde istediğiniz taslağı kolayca silebilirsiniz. Böylece kalabalık olan tüm gönderileri kaldırabilir fazla alan işgal etmeden Instagram platformunu kullanabilirsiniz.

Wubity güvencesiyle Instagram kaydetme satın alma yaparak içeriklerinizin trend listelerine girmesine olanak sağlayabilirsiniz. Güncellenen Instagram algoritmaları kaydetme özelliğine ekstra önem verdiği aşikardır. Saniyeler içerisinde sipariş verin dakikalar içerisinde hesabınızı yükselişe geçirmeye başlayın. Dilediğiniz kategori içerisinde seçeceğiniz servise ait detayları inceleyerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.