Instagram Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Nasıl Düzelir?

Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşısına çıkan hataların başında “topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruzhatası gelmektedir. Kullanıcılar bu hatanın nasıl giderilebileceğini araştırmaya devam ediyor. Bu yazımızda bu hatanın nasıl giderilebileceğini ve neden kaynaklı olduğunu da sizlere aktarmaya çalışacağız.

“Instagram Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz” Nedir?

Instagram topluluk kurallarını hiçe sayan ve bu kurallara uymayan kişileri geçici olarak kısıtlayabilir. Yapılan yanlışın büyüklüğüne göre ceza oranında değişiklik olduğunu söyleyebiliriz. Bazı hesapların süresiz olarak kısıtlanırken bazı hesaplarda belirli sürelerde kısıtlanabilir. Peki Instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz nasıl düzelir?

Özellikle son dönemde “hesabım haksız yere kısıtlanıyor” şeklinde çok sayıda şikayet ile karşılaşmak mümkün. Instagram ne yazık ki çok aşırıya kaçan her şeyi bu sınıfa ekliyor. Bu nedenle de hesabınızın kısıtlanması mümkün olabiliyor. Çok fazla üst üste yorum yapmak buna en güzel örnek olarak gösterilebilir.

Instagram Kısıtlıyoruz Nedenleri Nedir?

Instagram kullanıcıları hem kendi hesapları için hem de başka hesaplar için yapacakları işlemler sonucunda hesap kısıtlaması alabilirler. Instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz nedenleri nelerdir? Hesapların kısıtlanmasına neden olan bazı durumlar ise hemen aşağıda yer almaktadır.

  • Çok sayıda şikayet almak
  • Hakaret, küfür ve benzeri yorumlar
  • Aynı gün çok sayıda kullanıcıyı takip etmek
  • Sürekli benzer şeyleri yapmak
  • Takip isteğini reddeden kullanıcıya bir çok kez takip isteği atmak

İşlem Engellendi Hatası Nedir? Ne Yapmak Gerekiyor?

Instagram hesapları bazı durumlar sonucunda kısıtlanma ile karşı karşıya kalabilirler. Güvenliğe aykırı durumlardan şüphelenen Instagram platformu bu hesapları tamamen de kapatabilir. Bazı hareketlerde hesaplar tamamen kapatılırken bazıları ise belirlenen süre sonunda açılabiliyor. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız saatlerce hesabınıza girmek yerine birkaç gün bekleyip farklı bir cihaz ile tekrardan o hesaba giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Hesapların zarar görmemesi adına sık sık aynı hesaptan giriş yapmayı denemek işleri daha da kötü duruma götürebilir. Kısıtlanan hesap kısıtlanmaya neden olan davranışı tekrardan yerine getirirse bu hesabın kalıcı olarak kısıtlanacağı anlamına da gelmektedir. Instagram Kısıtlıyoruz Nedenleri alt başlığındaki kurallara mutlaka dikkat etmelisiniz.