Instagram Yukarı Kaydır Nasıl Yapılır?

Instagram'da paylaşılan hikayelere bağlantı eklemek ya da herhangi bir internet adresine yönlendirme için yukarı kaydırma linki eklemek gerekmektedir. Instagram yukarı kaydır nasıl yapılır? Merak edilen bir soru ve cevabı içeriğimizde. 

 Hikayeler kısa boyutlu olduğu için uzun videolar ya da paylaşımlarınız bir Instagram TV YouTube ya da istediğiniz başka bir adrese yükleme gerçekleştirir. Instagram yukarı kaydır özelliği belirli şartları taşıyanlara verilir. Instagram tarafından kullanılan bu özelliği kullanma şartları ve tüm detaylar aşağıda yer alıyor.

Instagram Hikaye Paylaşımına Link Ekleme

  • Hesabınıza giriş yapın story yükleme kısmına gelin
  • Hikayenizi eklemeden önce hangi linki verecekseniz o bağlantıyı kopyalayın. Aksi durumda link butonunu göremezsiniz. Önce linki kopyalayın ve sonra hikayeler kısmını açın
  • Hikayeye eklenecek görsel belirlendikten sonra uygulamada sağ üst kısımda iç içe geçmiş bir ataç var. O ikona tıklayın ve kopyalanan bağlantı linkini atacın içine yapıştırın
  • Bu işlemi başarılı şekilde yaptıktan sonra uygulama sizi yönlendirecek.
  • Yapıştırmayı tamamladıktan sonra hikaye ekranına geri dönün ve yukarı kaydır yapın. Daha fazla görüntüle kısmında baktığınız zaman yukarı kaydırma özelliğinin aktif olduğunu göreceksiniz.
  • Bundan sonrası ise klasik hikaye paylaşımı yapmak olacaktır.

Instagram Hikayeye Link Verme Kuralları

Instagram'da isteyen her kullanıcı hikaye yayınlayabilir. Bununla alakalı bir sınırlama söz konusu değildir. Daha fazlasını gör linki ya da yukarı kaydırmalı link için her hesap sahibine izin verilmez.

 Yayınlanan hikayelere bağlantı verebilmek için Instagram tarafından belirlenen özel durumlara ve kurallara uymak gerekir. Hesabınızın uygun olup olmadığını ise hemen aşağıdaki maddelerden anlayabilirsiniz.

  1. İşletme hesabınıza sahip olmanız gerekir. Eğer işletme hesabınız yok ise seçenekler kısmından işletme profiline geçme başvurusu yapabilirsiniz.
  2. Onaylı bir hesaba sahip olmanız gerekir. Telefon ve mail onayı gerekir. Mavi tık tarzında bir onaya gerek yoktur.
  3. En zor kısım ise 10 bin takipçiye sahip olmanızdır. Organik 10 bin takipçi en makul seçenek olacaktır. Takipçi satın alma yaparak başvuru yaparsanız ileride mavi tık almak isterseniz sorun yaşayabilirsiniz. Eğer hesabınız son adıma da hazır ise hikaye paylaşımlarınıza bağlantı ekleyebilirsiniz.

Instagram hikaye izlenme satın al ve Instagram hikaye beğeni satın al servislerimizi deneyimleyerek hikayelerinize ayrı bir değer katabilirsiniz. Yapmanız gereken wubity.com'da Instagram servislerini inceleyerek dilediğiniz paketi seçip saniyeler içerisinde siparişinizi verip hesabınıza doping etkisi yapmak.