Instagramda Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagramda Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram istatistiklere göre dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Son yıllarda oldukça sevilen ve birçok kullanıcı tarafından etkin bir şekilde kullanılan bu sosyal medya uygulamasında kullanıcılar bazen dil ayarı ile ilgili sorun yaşayabilmektedir. Bu nedenle bu programı kullanırken dil ayarı konusunda sorun yaşamamanız veya sorununuzu bir an önce çözebilmeniz için sizlere yazımızda instagramda dil değiştirme nasıl yapılır konusunu tüm hatlarıyla anlatacağız.

Instagramda kullanıcılar fotoğraf ve video gibi gönderiler paylaşabilmektedir. Bu paylaşımlarını diğer insanlara sunarak beğenilmek ve hobilerini paylaşmak istemektedirler. Bunun için yaratıcı, özgün ve farklı gönderiler paylaşmaya çalışmaktadırlar. (Bu konuda instagram sayfanızdaki gönderilerinize hızlı bir şekilde beğeni almak isterseniz Wubity güvencesi ile instagram beğeni satın al hizmetinden faydalanabilirsiniz). Instagram uygulaması da kullanıcıların bu çabalarına yardımcı olabilmek adına zaman zaman bünyesine kattığı yeni özellikler nedeni ile güncelleme yapmaktadır. Yine son zamanlarda yapılan bu güncellemelerden biri bazı kullanıcılarda dil ayarının değişmesine sebep oldu. Türkçe olan instagram dili birden ingilizce olarak karşımıza çıkmaya başladı. Bu da kullanıcıların instagramda dil değiştirme nasıl yapılır sorusunu internet dünyasında araştırmasına neden olmaya başladı. Bu yüzden bu konu hakkında bir yazı hazırlayarak sizle paylaşmak istedik.

Instagram Dil Ayarlarını Nasıl Değiştiririm?

Instagram dil ayarlarını nasıl değiştiririm sorusunun cevabı oldukça kolay ve anlaşılır. Instagram uygulamasında dil ayarını değiştirerek tekrar Türkçe yapmak istiyorsanız şu adımları uygulamanız yeterli:

1-Öncelikle instagram hesabınıza giriş yapın.

2-Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmına tıklayın.

3- Daha sonra hesap adlı yere tıklamanız gerekmektedir.

4- Bir sonraki aşamadan hesap seçeneğini seçtikten sonra ise dil yazan kısmını tıklayarak devam edin.

5-Bu tıkladığınız alanda birçok dil seçeneği karşınıza çıkacaktır. Instagramda kullanmak istediğiniz dili bu alandan seçebilirsiniz.

6- Bu işlemleri takip ettiğinizde instagram dil ayarınızı başarılı bir şekilde değiştirmiş olacaksınız. Gördüğünüz gibi instagram dil değiştirme işlemi oldukça basit ve kısa. Siz de instagram dil değiştirme işlemini yapmak istiyorsanız yukarıda maddeler halinde paylaştığımız adımları takip ederek konuyu sonuçlandırabilirsiniz.