Instagramda Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagramda Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması kullanıcıların aktif olarak kullanmayı tercih ettiği bir sosyal medya platformudur. Hemen hemen her kullanıcı instagram üzerinden hobilerini ve yaşantısını paylaşma eğilimindedir. Instagram uygulaması birçok yönüyle dikkat çekmeye devam etmektedir. Kullanıcıların takip ettikleri diğer kullanıcılar vardır ve paylaşımlarını her an görebilmektedirler. Fakat bazen bu durum can sıkıcı olabilmektedir. Bazen paylaşımlarımızı ve hatta profil sayfamızı bazı kullanıcıların görmesini istemeyiz. Bu durumda instagram o kullanıcıyı engelleme özelliğini bizlere sunmaktadır. Dilediğimiz kullanıcıyı istediğimiz zaman instagram uygulaması üzerinden engellememizin mümkün olduğunu söylemek mümkündür. Yine aynı şekilde instagramda bazı kullanıcılar sizi de engellemiş olabilir. Instagramda takip ettiğiniz bir kullanıcının profilini göremiyorsanız aslında iki seçenek vardır. Birinci seçenek hesabını kapatmış veya dondurmuş olmasıdır. İkinci seçenek ise o kullanıcının sizi engellemiş olma durumudur. Siz bir kullanıcıyı engelleme yapmış olduğunuz zaman aranızdaki tüm etkileşim de kaybolur. Engeli kaldırdığınızda ise yorumlar beğeniler gibi etkileşimler geri gelmez. Ancak yine eskisi gibi instagram üzerinden iletişim kurmaya devam edebilirsiniz.

Peki instagramda engel kaldırma nasıl yapılır? Kullanıcılar bu soruyu son zamanlarda internette sık sık aramaya başlamıştır. İnstagramda engel kaldırma için yapılması gereken işlemleri sizlerle yazımızda detaylı olarak paylaşmaya karar verdik. Siz de yazımızı okuyarak instagram üzerinden engel kaldırma işlemini nasıl yapacağınızı ve adımlarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Instagramda engel kaldırma işleminin ilk adımı instagram hesabınıza giriş yapmanızdır. İkinci olarak ise engellediğiniz kişiyi bulmanız gerekmektedir. Bunun için arama kısmına kullanıcı adını yazabilirsiniz. Aradığınız yani engeli kaldırmak istediğiniz kullanıcının profili açılınca engellemeyi kaldır seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza bir uyarı gelecektir. Gelen uyarıyı yok say diyerek yanıtlayın ve devamında engeli kaldırabilirsiniz. Bu şekilde engel kaldırma işlemini tamamlamış olacaksınız. Eğer kullanıcıyı tekrar takip etmek istiyorsanız yeniden takibe almanız gerekmektedir. Instagramda engel kaldırma işleminin detayları bu şekildedir. Bunun dışında instagram sayfanız için etkileşim oranınızı yükseltmek istiyorsanız Wubity güvencesi ile instagram etkileşim satın al yapabilirsiniz.