Instagramda Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagramda Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması dünyada oldukça yüksek popülerliği olan bir sosyal medya uygulaması haline gelmiştir. Instagram barındırdığı birçok özellik ile sosyal medya dünyasında kendine sağlam bir yer edinmiştir. Kullanıcılar bu özellikleri instagram uygulamasında sık sık kullanmaktadırlar. Kullanılan özelliklerden bir tanesi de instagramda etiketleme özelliğidir. Kullanıcılar bu özelliği aktif olarak kullanmakta ve kullanmayanlarda nasıl kullanacağını merak etmektedirler. Instagram üzerinde etiketleme yapmak oldukça meşhur ve popüler bir özelliktir. Biz de merak edenler için instagramda etiketleme nasıl yapılır konusunu tüm hatlarıyla sizlerle paylaşmayı istedik.  Ayrıca instagram sayfanız için izlenme almak isterseniz Wubity güvencesi ile instagram izlenme satın al yapabilirsiniz.

Instagramda etiketleme nasıl yapılır sorusu son zamanlarda sık sık merak edilmektedir. Instagramda etiketleme yapmak aslında oldukça kolay bir işlemdir. Ancak insanlar ilk başta bilmedikleri için onlara zor gibi görünmektedir. Ancak bir kez kullandıktan sonra kullanıcılar ne kadar kolay bir işlem olduğunu anlamakta ve sürekli olarak kullanmaya devam etmektedirler. Bu özellik gerçekten instagram uygulamasında en çok kullanılan özellikler arasında yer alır diyebiliriz. Bu kadar güzel ve anlamlı bir özelliğin detaylarına gelin sizlerle birlikte bir göz atalım.

Instagramda etiketleme nasıl yapılır dediğimizde takip etmemiz gereken adımlar var elbette. Bu adımları uyguladığınız zaman siz de instagramda etiketleme yapma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Instagramda etiketleme yapmak için ilk olarak instagrama kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekir. İkinci olarak ise paylaşım yapılacak gönderi seçilir. Bu gönderi video veya fotoğraf olabilir. Daha sonra ileri seçeneği tıklanır. Bu alanda açıklama kısmı seçilerek “#” işareti eklenir. Burada bu işaretin yanına hemen boşluk bırakılmadan istenilen konu yazılarak etiketleme yapılabilir. Daha sonra paylaş diyerek gönderi paylaşımı tamamlanmış olur.

Instagramda aynı zamanda kişi etiketleme de yapılabilir. Ancak kişi etiketleme yapılacağında başa“@” işareti konularak etiketleme yapılır. Bu işaretin devamına boşluk bırakılmadan etiketlemek istenilen kullanıcı seçilir. Bu şekilde instagramda kişi etiketleme işlemini de tamamlamış olacaksınız.

Instagramda hikaye bölümünde etiketleme yapmak da mümkündür.  Instagram story etiketleme yapmak için de yine kişi etiketleme yöntemini kullanabilirsiniz.