Instagramda Grup Nasıl Oluşturulur?

Instagramda Nasıl Grup Oluşturulur?

Instagram uygulması ülkemizde en çok sevilen ve kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Kullanıcılar instagram üzerinden hayatlarını anlık olarak fotoğraf, video gibi paylaşımlarla gözle önüne sermektedirler. Bu derece sevilen ve kullanılan instagram platformu günden güne yeni özellikleri bünyesine dahil eden ve kullanıcılara bu özellikleri kullanma imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu özelliklerden biri de instagramda grup kurma özelliği olarak son zamanlarda karşımıza çıkmaktadır. Instagramda nasıl grup oluşturulur ve instagramda grup nasıl kurulur soruları internet dünyasında yüksek düzeyde aranır hale gelmiştir. Bu konuda kullanıcılar detayları merak etmekte ve haklı olarak bilgi edinmek istemektedirler. Bu nedenle yazımızda instagramda grup nasıl kurulur sorusunun cevaplarını sizlerle paylaşmayı hedefledik.  Instagramda nasıl grup oluşturulur sorusunun cevaplarını gelin inceleyelim.

Instagram sosyal medya uygulamasında grup açmak artık mümkündür. Açılan bu gruba istediğiniz arkadaşlarınızı davet edebilir ve bu kişilerle grup sohbeti gerçekleştirebilirsiniz. Grup içerisinde istediğiniz paylaşımları da yapmanız mümkün. Fotoğraf, video ve istediğiniz dosyaları bu grupta istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Instagram uygulamasında grup oluşturmadan önce takipçi sayınızı arttırmak isterseniz wubity güvencesi ile instagram takipçi satın al yapabilirsiniz.

Instagramda nasıl grup oluşturulur denildiğinde yapılması gereken bazı işlemler mevcuttur. Bu işlemleri sizlerle adım adım olacak şekilde paylaşmak istedik. Öncelikle yapmanız gereken şey gruba ekleyeceğiniz kullanıcıları belirlemektir. Kullanıcıları belirledikten sonra instagram akışın sağ üst köşesinde mesaj gönderme simgesi bulunmaktadır. Bu simgeye dokunun. Eklemek isteğiniz belirlediğiniz kullanıcıları seçin.  Sağ üstteki sohbet sekmesine tıklayın. Grubunuza vermek istediğiniz bir isim varsa bu aşamada verebilirsiniz. Instagram grubunuzu bu şekilde kurmuş bulunmaktasınız.  Artık bu grup içerisinde dosya, video ve herhangi bir dosya paylaşımı yapabilirsiniz.  Aynı zamanda grup içerisindeki arkadaşlarınızla istediğiniz kadar mesajlaşabilir, sohbet edebilirsiniz. Yine instagram grubunuzda kullanabileceğiniz bir diğer özellik görüntülü konuşma yapabiliyor olmaktır. Grubunuzda kullanabileceğiniz başka bir özellik ise ses kayıtları göndermek ve almaktır. Kurmuş olduğunuz instagram grubunuza dilediğiniz zaman yeni kullanıcılar ekleyebilir ve istediğiniz kullanıcıları da gruptan çıkarabilirsiniz. Instagram grubunuza dilerseniz profil resmi de eklemeniz mümkündür. Siz de instagram grubu nasıl oluşturulur yazımızı okuyarak arkadaşlarınızla kolayca yeni bir grup kurabilir ve mesajlaşabilirsiniz.