Instagramda Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagramda Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Milyonlarca kullanıcısı olan instagramda şifre değiştirme nasıl yapılır konusu sık sık aranmaya başlamıştır. Instagramda şifre değiştirmek için yapılması gereken adımlar oldukça kolay. Son derece merak edilen bu konu hakkında bir yazı paylaşarak sorularınıza cevap vermeyi amaçladık. Siz de instagramda şifre nasıl değiştirilir diyorsanız yazımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında instagram adresiniz de daha geniş kitlerere hitap etmek istiyorsanız Wubity güvencesi ile instagram takipçi satın al yapabilirsiniz.

Instagram uygulamasında şifre değişikliği yapmak oldukça önemlidir. Son zamanlarda maalesef kötü amaçlı olaylar yaşanabilmektedir. Hesap çalınması ya da kişinin yerine paylaşımların yapılması gibi olumsuz durumların önüne geçilebilmesi adına instagram sayfanızda sık sık şifre değişikliği yaparak hesabınızı güvence altına alabilirsiniz. Bu olumsuz olayların dışında da kimi zaman instagram şifremizi unuttuğumuz için de şifre yenileme yani şifre değişikliği ihtiyacı duyabilmekteyiz.

Instagramda şifre değiştirme nasıl yapılır dediğimizde ilk olarak instagram hesabınıza mobil veya masaüstünden mevcut şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise hesabınızdan profil ayarları bölümüne gitmelisiniz. Daha sonra karşınıza sol tarafta şifre değiştir seçeneği çıkacaktır. Şifre değiştir butonuna tıklayarak devam edin. Yeni sayfada eski şifre, yeni şifre ve yeni şifreyi tekrar gir başlıklarını doldurmanız gerekecek. İlk olarak şuan kullandığınız mevcut şifreyi, sonrasında yeni olmasını istediğiniz planladığınız şifreyi ve hemen sonrasında da tekrar planladığınız yeni şifreyi girmelisiniz. Son adım olarak ise şifreyi kaydet yazan kısma tıklayarak instagramda şifre değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra artık instagram hesabınıza belirlediğiniz yeni şifre ile giriş yapılması gerekecektir.

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenilerim?

Instagram kullanıcıları zaman zaman şifrelerini unutmaktan ve hesabına giriş yapamamaktan yakınmaktadır. Instagram bu durumu da düşünerek kullanıcılar için bir kolaylık sağlamış. Instagram şifrenizi unuttuysanız şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra hesabınızla ilişkili olan e posta adresini girmelisiniz. Daha sonra ise robot olmadığınızı doğrulayın. Girmiş olduğunuz e posta adresine bir doğrulama linki gelecektir. Bu linke tıkladığınız zaman instagram şifre yenileme işleminizi rahatça gerçekleştirebileceksiniz.