Instagramda Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

İşletme hesapları için yeni konum ekleme ve konum değişikliği son derece önemlidir. Birçok marka ve yeni işletme Instagram üzerinden satış yapıyor. Eğer sizlerde işletme hesabına sahipseniz yeni konum ekleyebilirsiniz. Bugün Instagram’da Yeni Konum Ekleme nasıl yapılıyor? Ondan bahsedeceğiz. 4 kısa adımda konum ekleme yapabilirsiniz.

Instagram da özellikle satış yapan bir işletmeyseniz mutlaka konum ekleyin. Kullanıcılar güven veren sayfalardan çok daha fazla ürün alırlar. Bu sayede kesinlikle satışları arttıracaksınız. Özellikle fiziksel bir şubeniz var ise de mutlaka, Instagram yeni konum ekleyerek işlerinizi ilerletebilirsiniz.

Instagram'da kurumsal olarak bulunuyorsanız kesinlikle şirketinizin konumunu eklemek büyük bir stratejik olay olacaktır. Güven verme açısından ve daha fazla potansiyel müşteriye erişme açısından Instagram’da Yeni Konum Ekleme son derece mantıklıdır. Bu sayede size ulaşmak isteyen kullanıcılar rahatlıkla ulaşabilir ve özellikle fiziksel şubenizin olduğunu bilmek alışveriş konusunda insanların sizi tercih etmesini sağlayacaktır.

Instagram’da Yeni Konum Ekleme aslında çok zor bir olay gibi gözükse de bu birkaç basit adımla birlikte hemen yapılabilmektedir. Sizlere Instagram'da yeni konum ekleme ile alakalı detaylı hemen anlatmaya başlayalım.

Instagram Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram'da yeni konum ekleme herkes tarafından yapılabilir.  Bunun için ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları takip ederek sizlerde konu beklemeyi birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Facebook hesabınıza giriş yapın
  2. Facebook uygulamasından bir gönderi paylaşın
  3. Gönderi, resim ya da video paylaşın, gönderiyi onaylamadan önce istediğiniz bir konum ekleyin
  4. Konum ekleme için sağ alt kısımda bulunan bir ok var, buraya tıklayın ve konum belirleyin
  5. Sizin konumuza yakın bir yer belirleyin
  6. Uygulama size istediğiniz bir konum girme şansı verecek. Bunu manuel olarak ayarlayın
  7. Konum girdikten sonra kategori belirleyin
  8. Bu işlemlerin ardından yeni konum girmeyi başarılı şekilde tamamladınız
  9. Hemen ardından Instagram uygulamasını açın ve Instagram da konum paylaşın

Instagram Konum Ekleme Nedir?

 Paylaşmış olduğunuz herhangi bir gönderi ile birlikte konum ekleme özelliği ister fotoğraf ister video ya da bir bağlantı paylaşarak Instagram üzerinden yeni bir konum ekleme şansına sahip olursunuz.

Instagram Konum Eklemenin Avantajları

Instagram konum ekleme yaparak bulunduğunuz bölgeyi takipçilerinize göstermiş olursunuz. Bu sayede güvenirliğiniz çok daha fazla olacaktır. Daha fazla insana ulaşmak ve ağınızı büyütmek için mutlaka yeni konum ekleyin.

Instagram da Paylaşılan Konumları Kimler Görebilir?

 Instagram'da eğer hesabınız gizli değilse paylaşmış olduğunuz gönderiler her Instagram kullanıcısı tarafından görülebilmektedir. Instagram hesabınızı gizlediğini süre boyunca yapmış olduğunuz paylaşımlar yalnızca sizi takip edenler tarafından görülür ve bu sayede paylaşmış olduğunuz konumda ortaya çıkar.

Instagram çok büyük bir alan ve gerek bireysel gerekse de işletme olarak bulunan çok fazla hesap var. Daha fazla insan tarafından takip edilmek ve müşterilere ulaşmak ise günümüz için son derece kolay bir şekilde yapılabilir. Instagram takipçi satın al yaparak işletmenizi çok daha hızlı büyütebilirsiniz.