Messengerde Filtrelenen Mesajları Görmek Bu Kadar Kolay

En fazla kullanıcın yer aldığı sosyal medyalardan biri olan Facebook, tüm kullanıcıların bildiği gibi konuşma ve mesajlaşma uygulaması olarak kendi geliştirdiği Facebook Messenger’a sahip. Bu uygulama tıpkı whatsapp veya telegram gibi asıl amacı mesajlaşma olan ama aynı zamanda görüntülü arama ve sesli arama yapabileceğiniz bir uygulamadır. Aynı diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi listemizde ekli olan bir arkadaşımız bize bir mesaj gönderdiği zaman telefonumuza bildirim geliyor. Ve messenger uygulaması üzerinden yaptığınız ayara göre size bir bildirim geldiğinde küçük bir profil resmi ekranına geliyor ve tıkladığınız zaman sohbet ekranına giriyorsunuz.

Ancak bu bildirim bize her zaman gelmiyor. Eğer mesajı size listenizde ekli olmayan biri göndermiş ise mesajın bildirimi size gelmez. Bu mesajları görmek için messenger uygulamasını açıp mesaj istekleri bölümüne bakmanız gerekiyor. Başkası tarafından gelen mesajları ancak bu şekilde görebiliyoruz. Fakat bazı durumlarda bu mesajlar filtrelene biliyor. Bu durumda mesajı hiç bir şekilde göremiyoruz. Peki, bu mesajı nasıl görebiliriz?

Çoğu messenger kullanıcısın karşısına çıkan mesaj büyük ihtimal ile filtrelenen mesajlardır. Messengerde filtrelenen mesajları nasıl görebiliriz diye soruyorsanız bu yazıda sizlere kısa, kolay ve kesin bir çözüm olacak şekilde anlattık. Messengerde filtrelenen mesajları nasıl görürüz kısa bir şekilde anlattık:

Facebook Messengerde Filtrelenen Mesajları Nasıl Görülür?

Bu filtre aslında bir hata değildir. Facebook massenger üzerinden size gelebilecek olumsuz mesajlardan dolayı sizi güvene almak için zararlı bulduğu mesajları filtreliyor. Yani bu filtreyi nasıl kaldırabiliriz? İlk önce facebook messenger uygulamasını açınız. Uygulamayı açtıktan sonra cihazınıza göre değişen genelde sağ veya sol üst tarafta bulunan ayarlar butonuna tıklayınız. Ayarlara girdikten sonra mesaj istekleri kısmını bulunuz ve tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza açılan ekranda "filtrelenen mesajları gör" diye bir buton veya yazı çıkacak bu butona basarak arkadaş listenizde ekli olmayan kişilerden gelen mesajları filtrelenmeden görebilirsiniz.

Evet, çözümü aslında çok basit, facebook messenger uygulamasını biraz kurcalayarakta bu sorunu çözebilirdiniz. Bu ayarları yaptıktan sonra yabancı bireyler tarafından hesabınıza bir mesaj geldiğinde gelen mesajın filtrelenmesine gerek kalmayacak.

Facebook Messengerde Ne İçin Filtrenen Mesajlar Var?

Facebook uygulamasının milyonlarca kullanıcısı var ve bu kullanıcıların hepsi iyi niyetli değil. Facebook messenger ile tüm facebook kullanıcıları sizin hesabınıza giriş yapabiliyor ve size mesaj gönderebiliyor. Birçok kullanıcıda bu durumdan rahatsız durumdaydı. Facebook geliştirici ekibide bu duruma çözüm bulmak için Filtreli mesajları uygulamaya getirdi. Bu özellik sayesinde arkadaş listenizde ekli olmayan kişiler size mesaj attıkları zaman öncelikle mesaj taranır ve içersinde zararlı içerik bulunmuyorsa mesaj size iletilir. Eğer mesajın içerisinde zararlı bir içerik varsa messenger bu mesajı filtreli mesaj olarak algılıyor ve sizin isteğiniz doğrultusunda size gösteriyor.

Facebook milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Özellikle de bu mecra da sayfa beğenisi ve takipçi sayısı son derece önemlidir. Facebook video izlenme ve Facebook gönderi durum beğeni hizmetleri için sitemizi her zaman kullanabilirsiniz.