Mobil Telefon Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Reklamlar hayatımızın bir parçası olsa da bazen can sıkıcı hale gelebiliyor. Özellikle mobil cihazlarda reklam engellemenin yolları araştırılmaya devam ediliyor. Mobil cihazlarda reklam sorunları çok daha fazla can yakıyor. Çünkü mobil cihazların kullanımını daha zor olması özellikle YouTube ve Google sekmelerinde ne yazık ki kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor reklamları tamamen devre dışı bırakmanın bazı yolları var. Bu yazımızda Mobil telefon reklam engelleme nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla sizlere anlatalım.

Mobil Reklam Engelleme

Mobil cihazlarda reklam engelleme oldukça zor gibi görünse de hiç de öyle değil. Bilgisayar da yapmış olduğumuz reklam engellemelerinden çok daha basit bir şekilde yapılabildiğini söyleyebiliriz. Hem Android hem de iOS cihazlar için mobil reklam engelleme yapılabilmektedir.

Mobil cihazlarda reklam engellemesi yapmak için çoğu zaman bir programa ihtiyaç duyulmaz. Programı olmadan engelleme yapmak mümkündür. Ancak bazı durumlarda programlara da ihtiyaç duyulabilir. Özellikle YouTube reklamları engellemek isteyenler için bazı programlar yararlı olacaktır. Telefonunuzun ayarlar kısmına girin ve pop-up engellemesi yapın.

Mobil Google Chrome reklam engelleme:

 1. Google Chrome mobil uygulamasını açın
 2. Sağ üst köşede yer alan üç noktaya basın
 3. Önce “Ayarlar” menüsüne girin sonra “Site Ayarları” bölümünü açın
 4. “Pop-up Ayarları” bölümünü açın
 5. Pop-up engelleme seçeneğinin aktif edin ve bundan emin olun

Android mobil internet tarayıcı reklam engelleme:

 1. Mobil internet tarayıcınızı açın.
 2. “Ayarlar” menüsünü açın.
 3. “Gelişmiş” bölümünü açın.
 4. Pop-up engelle seçeneğini aktif hale getirin.

iPhone Telefonda Reklam Engelleme

iPhone modellerinde Android’e oranla reklam kapatmaları daha farklıdır. Apple kullanıcıları tarayıcı olarak Safari kullanmaktadır. Gerekli ayarları yaparak iPhone reklam engelleme yapabilirsiniz. Aşağıda adımlar yer almaktadır.

 1. Safari tarayıcısını açın
 2. Safari tarayıcı ayarlarına gidin
 3. Ayarlar menüsünde "Açılır Pencereleri Engelle" kısmına gelin ve dokunun

Mobil Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? Diye merak edenler telefon modellerine göre yukarıda ki adımları takip edebilirler. Tarayıcılardaki reklamlardan tamamen kurtulmak oldukça basittir.