Mobil Veri Hızı Nasıl Artırılır?

Ülkemizde mobil internet hızı ne yazık ki istenen seviyelerde değil. Özellikle dışarıda ya da mobil interneti kullanmak durumunda kaldığımız zamanlarda bunu çok daha iyi anlıyoruz. Mobil veri hızı nasıl artırılır? Bu konu ile alakalı önemli bilgileri sizlere aktaralım. 2022 yılında mobil veri hızlandırmayla daha efektif kullanmak mümkün.

Dünya geneli 5G mobil internet kullanıyor ancak ülkemiz için bu geçerli değil. 4.5G internet kullanımı zaman zaman yetersiz kalabiliyor. Eldeki imkanlar ile en iyi şekilde mobil veri hızı nasıl arttırılır? 4.5G’nin hızı bu kadar mı? İnternet hızımızı arttırabilir miyiz? Soruları akıllara geliyor.

Telefonun İnternetini Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Telefon internetini hızlandırmanın birden fazla yolu var.  Öncelikli olarak mobil veriyi ne kadar verimli kullandığınıza göz atın. Telefondan kaynaklı ya da kullanıcı kaynaklı bazı sorunlar olabilir. Telefonun İnternetini Hızlandırma Nasıl Yapılır? Aşağıdaki adımları takip edin.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Fazla klasik bir yöntem gibi görünse de telefonda çalışan uygulamaları kapatmak için ve telefonu rahatlatmak için yeniden başlatmak ideal olacaktır. Cihazınızı Yeniden Başlatın ve mobil veri hızınızı kontrol edin.

Konum Değiştirmeyi Deneyin

Merkeze uzak bir bölgede iseniz mobil verinin çekim gücünde bir düşüş olacaktır. Özellikle konum ayarlarından en yüksek verimi aldığınız noktayı seçin. Bulunduğunuz Konumu Değiştirin bu muhtemelen mobil verinin kalitesini biraz daha arttıracaktır.

Çalışan Uygulamaları Kapatın

Arka planda yer alan ve çalışmaya devam uygulamalar akıllı cihazların en büyük düşmanıdır. Uygulamaları Kontrol Edin ve gereksiz yere çalışan uygulamaların tamamını kapatın. Bu sayede telefonunuz gereksiz güç harcamayacaktır.

VPN Açık İse Kapatın

VPN kullanmak her cihaz için ciddi bir sorundur. Lokasyon değişeceği için internet hızında keskin düşüşler olur. Bu nedenle aktif bir VPN var ise onu kapatın.

Fiziki Sorunlar Olabilir

Çevrenizdeki insanlar ile aynı operatörü kullanıyorsunuz ancak siz onlara oranla çok daha düşük bir mobil hızı alıyorsanız sorun SIM kart ya da telefonunuzda olabilir.  Bu nedenle fiziksel bir test yapın. Mobil Veri Hızı Nasıl Artırılır? Yukarıdaki adımları takip ederek sizlerde hızınızı arttırabilirsiniz.