Samsung Bixby Kapatma Nasıl Yapılır?

Samsung sanal asistanını oldukça büyük umutlarla piyasaya sürdü ancak hiçbir şekilde istenilen verim alınamadı. Bir çok Samsung kullanıcısı da Bixby kapatma nasıl yapılır? Merak ediyor.  Bixby rakiplerine oranla biraz geride kaldı ve bu nedenle Samsung kullananlar kapatmak istiyor. Adım adım kapatma işlemi nasıl yapılır? Sizlere anlatalım.

Google Asistan ve Apple Siri kullananlar için Bixby biraz fazla amatör geliyor. Açıkçası kullanıcıların büyük kısmının memnun olmadığını ve özellikle Google Asistan ve Apple Siri ile kıyaslandığı zaman performansının yetersiz olduğu biliniyor. Hal böyle olunca da bir çok kullanıcı da Bixby kapatma nasıl yapılır? Sorusunu soruyor.

Bixby Nasıl Kapatılır? Samsung Bixby Tuşu Nasıl Kapatılır?

Uygulamanın en büyük eksikliği kesinlikle dil çünkü bir çok kişi bu desteğin yetersiz bir şekilde verildiğini düşünüyor.  Bixby nasıl kapatılır? Samsung Bixby tuşu nasıl kapatılır? Bunu anlatalım. Öncelikli olarak Bixby ekranına gelmemiz gerekiyor. Bunun için ekranı sağ tarafa kaydırın.

  1. Bixby Home sayfasında Ayarlar kısmına gelin. Burada dişli bir çark var bu simgeye tıklayın
  2. Burada Bixby tuşu ile alakalı bir seçenek sunulacak. Buradaki işareti kaldırın. Bu işlemden sonra Bixby bu adımla devre dışı kalacaktır

Burada size sunulan bir seçenek var. Bixby tuşunu devre dışı bırakıp bırakmak istemediğinizi soruyor. İstiyorsanız Bixby tuşunu devre dışı bırakabilirsiniz. Burada Bixby tuşunu devre dışı bırakmak istiyorsanız hamle yapabilirsiniz. Modu kalıcı olarak devre dışı bırakmak ise girdiğiniz ekranın sağ üst kısmında üç noktaya basmanız gerekiyor.

Açılan sayfada Bixby Voice kısmı var orada siz aktif şekilde bu özelliği kullanıyorsanız buton sağda kısımda olacaktır. O butona basın ve aktifliğini sonlandırın. Kapatma işlemini başarılı şekilde yaptıktan sonra Bixby tuşuna bassanız bile bir şey olmayacaktır. Eğer bir süre sonra Samsung Bixby aktif etmek isterseniz aynı adımları takip ederek Bixby aktifleştirerek yeniden kullanabilirsiniz.