Şifresini Unuttuğum Instagram Hesabını Nasıl Açarım?

Online paylaşım platformunda en çok kullanılanlardan birisi Instagram’dır. Çok sayıda kişi tarafından takip edilen Instagram’a her gün binlerce kişi ekleniyor. Platforma kayıt olduktan sonra giriş için şifre ve kullanıcı adı girmeniz gerekir.

Instagram hesabınızı açtınız ancak şifrenizi unuttunuz. Şifresi unutulan Instagram hesabını aktif etme için yapmanız gerekenler çok basit. Instagram hesabınıza giriş yapmak istiyorsunuz ama şifreniz aklınıza gelmedi. Bunun için öncelikle yapmanız gereken şifrenizi sıfırlamanız. Sıfırlamış olduğunuz şifre ile eski şifreniz silinir. Sonrasında farklı bir şifre girmeniz istenir. Yeni bir şifre girerek yeniden Instagram hesabınızı aktif hale getirebilir ve hesabınıza yeni şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Şifresini unuttuğum Instagram hesabını nasıl açarım?

Instagram Şifre Yenileme

Şifresini unuttuğum Instagram hesabını nasıl açarım? Sosyal paylaşım platformların en renklilerinden biri olan Instagram hesabınıza giriş yapmak için şifrenizi unuttunuz.

Instagram şifre yenileme ile bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Öncelikli olarak yapmanız gereken şifremiz unuttum yazan yere tıklayabilirsiniz. Sonrasında sizin için belirtilen yönergeleri izleyerek yeni şifreniz aktif hale getirebilirsiniz. Instagram’da şifre yenilemek için telefon ya da bilgisayarınız üzerinden ayrı düzenlemeler yapabilirsiniz. Sırasıyla bunları nasıl yapacağınızı anlatalım:

Telefon üzerinden Instagram şifresi yenileme

Şifresini unuttuğum Instagram hesabını nasıl açarım? Önce Instagram uygulamanızı telefondan açın. Profil sayfanızın bulunduğu alana tıklayın. Profil sayfanızın sağ tarafında yer alan üç çizgiye basın.

Buradan önce ‘’ Ayarlar’’ butonuna ardından ‘’ Güvenlik’’ ve ‘’ Şifre’’ seçeneklerine basın. Sonrasında karşınıza mavi tık simgesi çıkacak. Buraya tıklayın. Sizden şifre isteyecek. Güvenliğiniz için güçlü bir şifre girerek Instagram hesabınızı yeniden aktif edin.

Bilgisayar üzerinden Instagram şifresi yenileme

Şifresini unuttuğum Instagram hesabını nasıl açarım? Bilgisayarınız üzerinden unutmuş olduğunuz Instagram şifresini aktif etmek istiyorsanız sırasıyla yapmanız gereken işlemler şu şekilde:

  • Bilgisayarınızı alçın ve Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üst tarafta yer alan Instagram hesabınızda bulunan profilinize tıklayın.
  • ‘’Ayarlar’’ butonuna tıklayın.
  • Burada karşınıza ‘’ Şifreyi Değiştir’’ seçeneği çıkacak. Yeni şifrenizi bu alana yazabilirsiniz. Güçlü bir şifre yazdıktan sonra ‘’ Şifreyi ‘’ Değiştir’’ butonuna tıklayın. Yeni şifrenizle hesabınıza artık giriş yapabilirsiniz. Yeni şifrenizi girdikten sonra yeniden unutma ihtimaline karşılık bir yere not etmeyi unutmayın ya da cihazına kaydedebilirsiniz. Böylece yeniden şifre sormaya gerek kalmadan hesabınıza kolayca giriş yapabilirsiniz.