Sosyal Medya Fenomenleri

Sosyal medya günümüzü en büyük dijital gücü bu nedenle o dünya da yer almak başarıyı da beraberinde getiriyor. Sosyal medyanın hayatımıza bu denli hızlı girmesi ve ilginin dijital dünyaya doğru kayması ile birlikte sosyal medya fenomenleri de hayatımıza girdi. Sosyal medya fenomenliği 2022 yılı itibariyle yüksek gelir elde edilebilen, popülerliğin tavan yaptığı bir dünya olarak tanımlanabilir.

Türk Sosyal Medya Fenomenleri

Türk kullanıcılar özellikle sosyal medyayı oldukça aktif kullanıyor. Günümüzde birçok Türk sosyal medya fenomeni var. Bu fenomenlerin takipçi sayıları ise milyonları aşmış durumda. Bu alanda zirvede yer alan isim Çağrı Taner 15 milyonu aşan takipçi sayısı ile Türkiye’de fenomenler listesinde en yüksek takipçi sayısına ulaşmış isim kendisidir. Ancak bu takipçilerin bir kısmının bot olma ihtimalini de göz ardı etmeyelim.

Türk Sosyal Medya Fenomenleri sıralaması yapacak olursak Çağrı Taner sonrasında en yüksek takipçili sayfanın bir komedi sayfası olduğunu görüyoruz. Cezmi Kalorifer sadece komik paylaşımlar yaparak 9,7 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Cezmi Kalorifer Facebook üzerinden paylaşımlar ile adını duyurmuş ve Instagram’da da popüler olmayı başarmıştı.

Sonrasında ise Taha Özer, Gürkan Topçu, Reyn, Aykut Elmas ve Danla Bilic gibi isimlerin sırası ile geldiğini belirtelim. Günümüzde sosyal medya fenomenliği bir iş kolu oldu. Dijital dünya da reklam yapmak isteyen ya da belirli bir kitleye ulaşmak isteyen markalar fenomenler ile çalışıyor.

Sosyal Medya Fenomenleri ne kadar kazanıyor?

Sosyal medya fenomenleri aldıkları reklam ücretleri ile para kazanırlar. Sosyal Medya Fenomenleri ne kadar kazanıyor? Sorusuna net bir yanıt vermek doğru olmayacaktır.  Fenomenin takipçisi sayısı reklam anlaşmaları bu alanda belirleyici olmaktadır.

Fenomenlerin büyük kısmı post ve hikaye reklamları almaktadır. Bu post ve hikaye reklamları için her fenomen bazı ücretler belirler. Belirlenen ücretler doğrultusunda da paralar kazanılır. Instagram başta olmak üzere her sosyal medya platformu yeni fenomenlerini doğuracaktır.

Dijitalleşen dünyada internetin büyük bir ihtiyaç olması, yeni iş kollarını doğurur. Sosyal medya fenomenliği de bunun en büyük örneğidir.

Sizlerde sosyal medyada fenomenliğe bir adım daha yaklaşmak istiyorsanız wubity ayrıcalığıyla sunduğumuz sosyal medya destek paketlerimizi inceleyebilirsiniz. Instagram takipçi satın al, tiktok beğeni satın al veya youtube izlenme satın al paketlerimizle fenomenliğe doping etkisi yaratacak servislerimizi deneyimleyenler vazgeçemiyor.