Sosyal Medya Müzesi Nedir?

Sosyal Medya Müzesi Nedir?

Günümüzde hemen hemen herkes sosyal medya kullanmakta ve hesaplarında fotoğraf paylaşımı yapmaktadır. Bu durum insanları daha fazla sayıda fotoğraf çekmenin yanında farklı fotoğraf çekme isteğine de sevk etmektedir. İşte tam bu noktada Sosyal Medya Müzesi ihtiyaçları fazlasıyla karşılamaktadır.  Sosyal Medya Müzesi isminden de anlaşılacağı üzere Sosyal Medya tutkunlarının ve fotoğraf çekilmeyi ,paylaşmayı sevenlerin görmek isteyeceği bir mekandır.  Bazı kullanıcılar tarafından selfie müzesi ve fotoğraf müzesi olarak ta tanımlanmaktadır.

Sosyal Medya müzesi deyince aklınıza tarihi eserlerin olduğu ve fotoğraf çekmenin yasak olduğu alanlar gelebilir. Fakat Sosyal Medya Müzesi diğer müzelerden oldukça farklı. Çünkü Sosyal Medya Müzesine insanlar fotoğraf çekilmek için gitmektedir.  Sosyal Medya Müzesi birbirinden farklı konseptlerde odalardan oluşmaktadır. Ziyaretçiler bu müzede istedikleri konseptte fotoğraf çekilerek sosyal medyalarında paylaşabilmektedirler. Değişik ışıklar ve ilgi çekici dekorlar ziyaretçilerin ilginç fotoğraflar çekilmesine oldukça güzel imkanlar sağlamaktadır.

Sosyal Medya Müzesi Nerededir?

Sosyal Medya Müzesi  İstanbul, İzmir ve Ankara illerimizde bulunmaktadır. İstanbul’daki Sosyal Medya Müzesi Beyoğlu ilçesinde Happy Hour isimli müzedir. Ankara’da bulunan Sosyal Medya Müzesi ise Rooms Ankara isimli müzedir ve Çankaya ilçesinde yer almaktadır.  Değişik fotoğraflar çekilip fark yaratmayı seviyorsanız Sosyal Medya Müzesi sizin için güzel bir deneyim olabilir.

Sosyal Medya Müzesine nasıl gidilir?

İstanbul’da bulunuyorsanız Sosyal Medya Müzesi’ne gitmek için Beyoğlu ilçesine gelmeniz gerekmektedir. Ankara ilimizde bulunan Sosyal Medya Müzesi’ne ise Çankaya ilçesine gelerek ulaşabilirsiniz.  Fotoğraf çekilmeyi, paylaşmayı seviyorsanız  ve yolunuz bu müzelerin olduğu yerlerin yakınlarına düşüyorsa mutlaka uğramanız ve görmeniz gereken bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal Medya Müzesine Giriş Ücreti

Birbirinden farklı konseptte odaların bulunduğu Sosyal Medya Müzesine girişler ücretlidir. Öğrenci ve Tam olmak üzere iki farklı bilet türü bulunmaktadır. Sosyal Medya Müzesi giriş ücretleri sürekli değiştiği için güncel bilet fiyatlarına ilgili resmi sitelerden ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medya Müzesi’ne gitmeden önce bileti internet üzerinden temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden almak istemiyorsanız Sosyal Medya Müzesi’nin giriş kapısında da bilet satışı yapılmaktadır. Aldığınız bilet ile iki saat boyunca farklı konseptlerde sınırsız sayıda fotoğraf çekilerek bu deneyimi yaşayabilirsiniz.