Sosyal Medya Uygulamaları Nelerdir?

Sosyal Medya Uygulamaları Nelerdir?

Sosyal medya uygulamaları hayatımızda oldukça önemli bir noktaya gelmiştir. Sosyal medya uygulamaları nedir sorusuna verilecek yanıtları ve açıklamalarını sizler için paylaşıyoruz. Yazımızda en yeni sosyal medya uygulamalarını sizlerle paylaştık. En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları şunlardır:

Facebook: En popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Yaklaşık 2 milyon kullanıcısı vardır. Facebook uygulamasıyla günün her saatinde fotoğraflarınızı, videolarınızı paylaşabilirsiniz. Sadece fotoğraf ve video değil aynı zamanda durum güncellemelerinizi de paylaşabilmektesiniz.

Facebook Messenger: Facebook tarafından geliştirilmiştir. Yazılı, sesli ve görüntülü iletişim kurma seçenekleri mevcut olan bir uygulamadır.

Instagram: Son yıllarda oldukça popüler hale gelen Instagram uygulamasında fotoğraf paylaşımı yapılabilir, diğer kullanıcıların fotoğrafları beğenilebilir veya yorum yapılabilir.

Youtube: Video içeriklerini görüntülemek, izlemek için en sık kullanılan uygulamalardan bir tanesi youtube uygulamasıdır. Müzik videoları, filmler, kullanıcıların videoları gibi her şeyi içinde barındırmaktadır.

Pinterest: Pinterest uygulaması ilgi duyduğunuz alanlara yönelik görselleri panolarınıza ekleyebildiğiniz ve kaydedebildiğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır.

Tiktok: Bu uygulamada kullanıcılar kısa videolar yükleyebilirler. Eklenen videolara filtreler ve çıkartmalar eklenebilir. Son yıllarda en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline gelmiştir.

WhatsApp:  WatsApp dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri haline gelmiştir. İnternete bağlanarak mesajlaşılabilen, dosya alışverişi yapılabilen bir sosyal medya uygulamasıdır.

Snapchat: Snapchat uygulamasında resimleri kullanarak anlık olarak arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

Clubhosue: 2020 yılında piyasa sürülen bu uygulamaya sadece davetiye sistemiyle üye olunabilmektedir. Bu sosyal medya platformunda sadece sesli mesaj iletişim sağlanmaktadır.

Linkedln: İş ağı olarak bilinen sosyal medya uygulamalarından biridir. Tüm dünyada kullanılmaktadır. İş hayatındaki profesyonel kişiler kendileri ile ilgili bilgilerini bu sosyal medya uygulamasında paylaşmaktadırlar.

Twitch: Twitch uygulaması online oyunların canlı yayınlandığı bir sosyal medya uygulamasıdır. Twitch uygulamasında takipçi sayınız belli bir seviyeye geldiğinizde para kazanmanız da mümkün olabilmektedir.

Discord: Discord tamamen sesli iletişim kurulabilen ücretsiz bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulamada aynı anda birden fazla kişiyle iletişim kurabilir ve sesli görüşme sağlayabilirsiniz.

Swarm: Bu uygulama ile bulunduğunuz konuma göre yakın arkadaşlarınızla iletişime geçebilmeniz mümkün. Bu uygulama sayesinde arkadaşlarınızla aranızdaki mesafeyi ölçebilirsiniz.

Telegram : Telegram uygulaması aslında Watsapp uygulamasına rakip olarak kurulmuştur. Telegram’da da WatsApp uygulamasında ki gibi mesajlaşma ve dosya alımı gönderimi internet üzerinden yapılabilmektedir.