Spotify Albüm Kapağı Görünmüyor Sorunu Çözümü

Spotify albüm kapağı gözükmüyor sorunu birçok insanın karşılaştığı ve çözümünü bulamadığı sorunlardandır. Spotify albüm kapağı gözükmüyor her ne kadar basit bir sorun olsa dahi oldukça rahatsız edici bir durumdur. Çalma listenizde yer alan albümün kapak fotoğrafı zaman zaman gözükmeyebilir. Bu makalemizde ise bu sorunu nasıl çözebileceğinizden bahsedeceğiz. Peki Spotify albüm kapağı gözükmüyor hatası nasıl giderilir?

Hatanın çözümüne geçmeden önce bu hatanın neden ortaya çıktığını bilmemizde fayda var. Bu sorunun en temel sebeplerinden biri internet bağlantınızdaki aksama sorunu olabilir. Albümdeki müzikler her ne kadar çalışsa da bazen internet bağlantısından kaynaklı olarak albüm kapağı gözükmeyebilir. Peki Spotify albüm kapağı gözükmüyor hatası nasıl çözülür? Gelin lafı daha fazla uzatmadan sorunun çözümüne geçelim.

Spotify Albüm Kapağı Gözükmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Spotify albüm kapağı gözükmüyor sorununun çözümü kulağa her ne kadar basit gelse de zaman zaman gözden kaçabilen bir durumdur. Bu sorunu çözmek için ilk olarak cihazınızı yenilemeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede cihazınızın tekrar açıldığında Spotify kendi içinde kısa bir güncelleme yapacak ve albüm fotoğraflarınız gözden geçirilecektir.

Ancak cihazınızı yenilemenize rağmen aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, Spotify uygulamasını temiz bir şekilde yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak içinse aşağıda sizler için hazırladığımız maddeleri sırası ile doğru bir şekilde uygulayabilirsiniz.

  • Spotify'ı kapatın ve kaldırın.
  • Windows Gezgini'nde %AppData%'ya gidin ve Yerel ve Dolaşım klasörlerinde bulduğunuz tüm Spotify klasörlerini silin.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Spotify'ı yükleyin.

Bu sayede sorununuz tamamen ortadan kalkacak ve Spotify albümlerinizin kapak fotoğrafları tekrardan gözükecektir. Spotify sosyal medya platformunu eğer Google’dan değil de Microsoft mağazasından indirdiyseniz yenileme işlemlerini buradan yapmanız gerekir.

Spotify Albüm Kapağı Nasıl Değiştirilir?

  • Spotify uygulamasını açın.
  • Yeniden düzenlemek istediğiniz çalma listesini seçin.  Çalma listesi ekranının sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya dokunun
  • "Çalma Listesini Düzenle"yi seçin.
  • Bir şarkıyı listede başka bir konuma taşımak için şarkı adının sağındaki yatay çizgi simgesini basılı tutun.
  • Parçayı çalma listenizin ilk dört konumundan içine veya dışına yeniden konumlandırmak için sürükleyin.
  • İlk dört konumdan memnun kalana kadar listenizi bu şekilde sıralayın.

Ardından “Kaydet” butonu ile işlemlerinizi kaydedebilirsiniz. Wubity sosyal medya destek platformu olarak %40'a varan indirim avantajları ile Spotify Takipçi Satın Al paketimizi kaçırmamanızı öneririz.