Spotify'da Başkasının Profiline Nasıl Bakılır?

Spotify birinin profiline bakmak, birçok kullanıcının istediği bir işlem. Bugünlerde diğer birçok sosyal medya platformu gibi Spotify da bir sosyal ağ bileşeni sunuyor. Spotify, arkadaşlarınızı bulmanızı ve eklemenizi sağlar, böylece arkadaşlarınızın veya başka kullanıcıların da müzik zevklerini kontrol edebilirsiniz.

Ek olarak, hayranlar Spotify hesaplarını takip ederek en sevdikleri sanatçıları takip edebilir, böylece yeni müzikler geldiğinde asla kaçırmazlar. En sevdiğiniz müzik grubunu takip etmek veya en iyi arkadaşınızın müzik zevkini değerlendirmek istiyorsanız, Spotify birinin profiline bakmak nasıl yapılır? Bunu bilmelisiniz. Bu makalemizde ise Spotify birinin profiline bakmak işlemini nasıl yapabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde gösterdik. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan ayrıntılara geçelim.

Spotify’da Birinin Profiline Nasıl Bakılır?

Spotify birinin profiline bakmak işlemini gerçekleştirmek için iki farklı yolu deneyebilirsiniz. Eğer bir bilgisayarınız varsa, bilgisayarınızdan… Eğer bir telefonunuz varsa da telefonunuzdan başka bir kişinin profiline bakabilirsiniz. Biz size ilk olarak bilgisayardan bu işlemi nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.

  • Mac'inizde veya PC'nizde Spotify'ı başlatın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Eklemek istediğiniz kişiyi aramak için ekranın üst kısmındaki "Ara" çubuğuna tıklayın. Kişiyi bulmak için kullanıcı adlarını bilmelisiniz, bu nedenle önceden sormak iyi bir fikir olabilir.
  • Kişinin kullanıcı adını kullanarak arama çubuğuna "spotify:user:username" yazın.
  • Kişinin profiline tıklayın ve ardından "Takip et" düğmesine tıklayın.
  • Bu kullanıcının Spotify etkinliği artık Etkinlik sekmenizde görünecektir.

Bu sayede Spotify platformunda başka bir kişinin profiline bakabilir, etkinliklerini yakından takip edebilirsiniz.

Spotify Birinin Profiline Telefondan Bakma

Şimdi ise Spotify birinin profiline bakma işlemini telefonlarınızdan nasıl yapabileceğinizden biraz bahsedelim. Bunun için “Arkadaş Bul” özelliğini kullanacağız.

  • iPhone veya Android cihazınızda Spotify uygulamasını başlatın. Gerekirse, hesabınıza giriş yapın.
  • Spotify ana sayfanızda "Dişli" simgesine ve ardından "Profili Görüntüle"ye dokunun.
  • Spotify profilinizde, sizi yeni bir sayfaya götürecek olan "Arkadaş bul"a dokunun.
  • Ardından, takip etmek istediğiniz arkadaşlarınızı seçin veya listedeki herkesi takip etmek için "Tümünü Takip Et"e dokunun.

Bu sayede birinin profiline telefonunuzdan da bakabilirsiniz. Ayrıca Spotify Takipçi Paketlerimizden %50’ye varan komisyon indirimleri ile faydalanmak istiyorsanız, Spotify hizmetlerimizin yer aldığı sayfaya göz atabilirsiniz.