Spotify Çalma Listesinden Para Kazanma Adımları

Spotify çalma listesinden para kazanma son zamanlarda çok fazla gündeme gelmeye başladı. Sahip olduğunuz Spotify çalma listelerinden para kazanmaya başlamanın 3 ana yolu vardır, ancak ilk adım muhtemelen daha da önemlidir. İlk temel adımımız, gerçek dinleyicilerden oluşan bir çalma listeniz olmasıdır.

Bu adıma özellikle dikkat etmeniz çok önemli. Eğer sahte dinleyici satın alırsanız, Spotify çalma listesinden para kazanma hayalleriniz maalesef ki suya düşebilir. Bu nedenle de çalma listenizi sadece gerçek dinleyicilere açık olarak kullanmalısınız.

Spotify çalma listelerinden para kazanmak için, doğrudan sanatçılardan şarkı yerleştirme, şarkı gönderimlerini gözden geçirme veya çalma listenizi satma karşılığında ödeme almadan önce, çalma listesinin takipçi sayısını gerçek dinleyicilerle oluşturmanız gerekir. Spotify çalma listelerinden para kazanmanın temel adımları şunlardır:

  • Şarkı yerleştirmeleri için doğrudan sanatçılardan ödeme alın
  • Şarkı gönderimlerini inceleyerek bir şarkı yerleştirmeyi düşündüğünüz için ödeme alın
  • Çalma listenizi başka birine satın

Çalma listelerinden para kazanmanın başka yolları da var, ancak bunlar başlıcaları. Bir kez daha, çalma listenizin takipçi sayısını gerçek, gerçek ve aktif dinleyicilerle oluşturmanız gerektiğini kesinlikle vurgulamakta fayda var.

1. Şarkı Yerleştirmeleri ile Spotify Çalma Listelerinden Para Kazanın

Spotify çalma listesinden para kazanmanın en temel yollarından biri, çalma listenizdeki yerleşimleri doğrudan sanatçılara, plak şirketlerine ve/veya sanatçı yöneticilerine satmaktır. Bu yöntemi pek etik olmadığı ve aslında Spotify'ın politikalarına aykırı olduğu için tavsiye etmem.

Satış yerleşimleri, çalma listenizdeki dinleyiciler için gerçekten kötü bir deneyim olabilir, çünkü çalma listeniz, sonunda, gerçekten sevdiğiniz ve tavsiye ettiğiniz sanatçılar yerine, orada olmak için para ödeyen sanatçılarla dolu berbat bir çalma listesine dönüşebilir.

2. Gönderilen Şarkıları İnceleyerek Spotify Çalma Listelerinden Para Kazanın

Bu, bir oynatma listesinden para kazanmanın en sevdiğim yolu ve kişisel olarak kullandığım yöntemdir. Şarkı gönderimlerini inceleyerek bir şarkı yerleştirmeyi değerlendirerek ödeme almaya başlamak için Playlist Küratörü olmak için başvurabileceğiniz 2 ana şirket vardır:

  • PlaylistPush
  • SumbitHub

Bu şirketlerin her ikisi de 1.000 gerçek ve etkileşimli çalma listesi takipçiniz olduğunda başvurmanıza izin verir.

3. Çalma Listenizi Satarak Spotify Çalma Listelerinden Para Kazanın

Son olarak, Spotify çalma listenizden para kazanmanın başka bir yolu da çalma listenizi oluşturmak ve ardından onu devralmak isteyen birine satmaktır.

Bunu yapmak için oldukça büyük bir takipçi kitlesi oluşturmanız, dinleyicilerin gerçek olduğunu kanıtlamanız ve ardından bir alıcı bulmanız gerekir. Wubity sosyal medya destek platformu olarak bu konuda harika haberimiz var. Büyük indirim avantajıyla Spotify Gerçek Dinlenme Satın Al paketimizi inceleyip hesabınıza tanımlamaya hemen başlayın.