Spotify'da Blend Nasıl Yapılır?

Son günlerde sık aranan konulardan bir tanesi de Spotify blend nasıl yapılır sorusudur. Oldukça popüler duruma gelen bu özellik kullanıcıların bir hayli ilgisini çekmeyi başarmıştır. Spotify Blend özelliği, kullanıcıların arkadaşlarıyla etkileşim kurmasına yarar. Dilerseniz şarkılarınızı arkadaşlarınızın şarkılarıyla karıştırarak bir çalma listesi oluşturmanız mümkündür. Fakat şunu özellikle bilmelisiniz ki sadece bu işlemi mobil cihazınızda uygulama şansınız var.

O halde gelin Spotify blend nasıl yapılır birlikte detaylarıyla ele alalım. Spotify blend nasıl yapılır dedğimizde sırasıyla yapılması gereken adımları aşağıda sizler için madde madde anlatıyoruz. Öncelikle blend oluşturmak için mutlaka her iki kişinin de Spotify üzerinde hesap sahibi olması şart. Spotify uygulamasını ücretsiz kullansanız da bu özellikten yararlanabilirsiniz.

  • İlk adımda yapmanız gereken Spotify uygulamanızda hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra arama yapılan kısma bir kez tıklamanız gerekmektedir.
  • Bir sonraki aşamada hepsine göz at yazan kısmın altında “Senin için hazırlandı” yazılı olan yere dokunmalısınız.
  • Daha sonra ise “Blend Oluştur” yazan bölüme tıklayarak blend oluşturma işlemi için harekete geçebilirsiniz.
  • Blend oluşturmak istediğiniz arkadaşınıza “Davet Et” seçeneği ile davet gönderin.
  • Arkadaşınızın bağlantıyı alarak kendi telefonunda açması gerekecektir. Ardından katıl simgesine dokunmanız lazım.
  • Daha sonra bu işlemi de tamamlayınca bir slayt karşınıza gelecek. Bu slyatta arkadaşınızla müzik zevklerinizin benzerliğini görebilirsiniz.

Bu şekilde Spotify blend oluşturma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Spotify Blend Nasıl Paylaşılır?

Spotify blend nasıl yapılır soruşunun cevabını sizler için detaylı bir biçimde paylaştık. Şimdi sırada Spotify blend nasıl paylaşılır başlığı var.  Çalma listenizin alt kısmında yer alan üç nokta şimgesine dokunarak ilgili seçenekleri listeleyebilirsiniz. Bu seçenekler sayesinde Spotify blend paylaşımı dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz.