Spotify'da İnternet Bağlantısı Yok Hatası Çözümü

Spotify tarzındaki uygulamalar insanlara çevrimiçi ya da çevrimdışı müzik dinleme imkanı sunuyor. Çevrimiçi müzik hizmetlerinin büyümesi ile birlikte Spotify milyona ulaşan kullanıcıya sahip, kullanıcılar ise zaman zaman ‘Spotify internet bağlantısı yok hatası’ alabiliyor. Bu durum hem Android hem de iOS cihazlarda yaşanabiliyor.

Bu sorunu deneme yanılma yöntemi ile çözebilirsiniz. Hemen aşağıda yer alan yöntemleri sırası ile deneyin. ‘Spotify internet bağlantısı yok hatası’ Spofity da yaşanan hatalardan bazıları ve en can sıkıcısıdır. Net bir çözümü olmadığı içinde, şunu yaparak çözüm yapılabilir denemez. Bu nedenle düzeltme adımlarını tek tek uygulamak gerekir.

Spotify Bağlanıyor Hatası Çözümü

Hücresel veriler Spotify uygulaması için kapalı olursa her zaman bu hatayı alırsınız. Bu nedenle hücresel verileri açmak gerekiyor. ‘Spotify internet bağlantısı yok hatası’ için hücresel veriler nasıl açılır?

  • Ayarlar menüsüne gidin
  • Spotify uygulamasını bulun ve açın
  • Açılan ekranda “Hücresel veri ve Yerel Ağ” seçeneklerini aktif edin

Spotify ilk yüklediğinde her kullanıcıya bazı otomatik sorular sormaktadır. Uygulamayı başarılı şekilde yüklediyseniz ve uygulama kullanılamıyorsa hücresel veri kapalıdır. Bu nedenle bu hatayı verir. Yukarıda yer alan adımları takip ederek hücresel veriyi açın ve tekrar deneyin.

Spotify Çevrimdışı Sorunu

Spotify tüm kullanıcılarına ses akış hizmeti sınar. Çevrımdışı kullanma imkanı tanır. Eğer internet bağlantınız var ise Çevrimiçi olursunuz. Kötü bir internet bağlantısı bile Spotify de ses dosyalarını çalmak ve çevrimiçi olmak için yeterlidir. Spotify çevrimdışı sorunu için internet bağlantınız var ise ve bundan eminseniz sorunun kaynağı başka demektir. Veri tasarrufu modu cihazın Spotify’ı çevrımdışı kullanmasına neden olabilir. Bu durumu kontrol edin ve Veri tasarrufu modunu kapatarak tekrar deneyin.

Spotify çevrimdışı sorunu çözmek için;

  • Ağ ve güvenlik duvarını kontrol edin
  • Önbelleği temizleyin
  • Yönlendiriciyi yeniden başlatın

Yukarıda yer alan önerilen hiç birisi işe yaramadı ise, Spotify kaldırın ve tekrar yükleyin. Hemen sonra ise uygulamayı başlatmadan Spotify çevrımdışı hatası almanıza neden olacak tüm ayarları kapatın ve tekrar giriş yapın.