Spotify'da Lyrics Açma Nasıl Yapılır?

Spotify lyrics açma, Spotify’ın yeni gelen güncelleme ile birlikte kullanıcılarına sunduğu en iyi yenilikler arasında yer alıyor. Beta aşamasında olan güncelleme, günden güne bütün şarkılara entegre edilmek üzere.

Dünyanın en çok kullanılan müzik dinleme platformu haline gelen Spotify, sıkça şarkı sözleri gösterilmesi ile ilgili bildirim alıyordu. Şirket bunun üzerine şarkı sözlerinin paylaşılmasını sağlayacak güncellemenin geleceğini duyurdu. Kısa süre içerisinde gelen güncelleme ile birlikte artık Spotify içerisinde bulunan şarkıların şarkı sözleri görünebilir halde. Peki, Spotify lyrics açma nasıl yapılır?

Spotify’da Şarkı Sözleri Nasıl Görünür?

Spotify lyrics açma, aslında uygulama içerisinde biraz vakit geçirerek görebileceğiniz bir özelliktir. Fakat bulamadıysanız ve genellikle arka planda dinliyorsanız şarkı sözlerini açmayı şu şekilde yapabilirsiniz. Spotify lyrics açma nasıl yapılır?

  • Öncelikle Spotify uygulamasını açın ve dinlemek istediğiniz şarkıya tıklayın. Şarkıyı açtığınız zaman uygulamanın alt kısmında şarkının çaldığı görülmektedir. Şarkının görüldüğü butona tıklayın.
  • Açtığınız şarkı ekranınıza geldikten sonra şarkının en alt kısmında şarkının sözleri şeklinde bir pencere bulunmaktadır. Şarkı sözleri ifadesine tıkladığınızda açılacaktır.
  • Şarkı sözleri ifadesine tıkladıktan sonra geniş bir ekran içerisinde şarkı sözleri açılmaktadır. Bu sayede şarkıyı dinlerken diğer taraftan şarkı sözlerini takip edebilir, şarkıya eşlik edebilirsiniz.

Spotify’da Şarkı Sözleri Paylaşma Nasıl Yapılır?

Spotify lyrics açma ekranında şarkıları paylaşabileceğiniz gibi şarkı sözlerini de paylaşabileceğimizi biliyor muydunuz? Dünyadaki en büyük şarkı platformu haline gelen Spotify, getirdiği güncellemeler ile kullanıcılarına eşsiz deneyimler sunmaya devam ediyor. Şarkı sözleri güncellemesinin ardından diğer güncellemede şarkı sözlerinin de sosyal medya hesaplarında paylaşılması özelliği getirildi. Peki, Spotify’da şarkı sözleri paylaşma nasıl yapılır?

  • Paylaşmak istediğiniz şarkı sözlerini açın. Açtığınız şarkı sözlerinde paylaşmak istediğiniz kısma tıklayın.
  • Şarkı sözleri ekranında paylaşmak istediğiniz kısmı seçerken karakter sınırına dikkat etmelisiniz. 4 karakter şarkı sözünden fazlasını şu an bulunan güncellemede seçemiyorsunuz.
  • Seçiminizi tamamladıktan sonra alt kısımda bulunan “Paylaş” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekranda nerede paylaşmak istediğiniz gelecektir. Seçim yaptıktan sonra kolay bir şekilde paylaşımı yapabilirsiniz.

Spotifyda şarkı sözlerini paylaşmak için yaptığınız bu işlemlerden sonra dinlenme sayılarını da arttırmakm isterseniz uygun fiyatlarla sunduğumuz Spotify dinlenme satın al servisimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.