Spotify Şarkıyı Instagramda Paylaşamıyorum

Spotify Şarkıyı Instagramda Paylaşamıyorum

Spotify şarkıyı İnstagram’da paylaşamıyorum sorunu son zamanlarda birçok kullanıcının başına gelmekte. Spotify, şu anda Android ve iOS platformları için indirilebilen bir müzik çalardır. Premium üyelik gibi seçeneklere sahip olan uygulama, belirli bir ücret karşılığında size reklam yaptırmıyor ve istediğiniz çalma listesini sırayla veya isteğiniz üzerine dinleyebiliyorsunuz. Bazı kullanıcılar, Spotify şarkılarını Instagram uygulamasının hikâyeler bölümünde paylaşmak istediklerinde bazı sorunlarla karşılaşabilirler. Peki, Instagram'da Spotify şarkıları nasıl paylaşılır? Spotify şarkıyı Instagram'da paylaşamıyorum ve çözüm nedir?

Spotify Şarkıyı Instagramda Paylaşamıyorum Çözümü

Kullanıcılar, dinledikleri şarkıları Spotify uygulaması üzerinden anında paylaşabiliyor. Ancak İnstagram platformunda paylaşmak bazen sorun yaratabiliyor. Spotify şarkılarını Instagram Hikayeler üzerinden paylaşmak için;

  • Android veya iOS cihazınızda Spotify uygulamasını açın.
  • Ardından paylaşmak istediğiniz şarkıyı açın, dinlemek için oynat düğmesine basın.
  • Açtığınız ekranın sağ alt kısmındaki Paylaş düğmesine (üç dairesel bağlantı şekli) tıklayın.
  • Açılan sekmede Instagram Story'ye tıklayın.

Bu sayede Spotify şarkıyı instagramda paylaşamıyorum sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz. Spotify Instagram'da şarkı paylaşırken hatalar ve sorunlarla karşılaşılaşabiliyor. Spotify'da Stories ile şarkı paylaşırken siyah ekran çıkıyor.

“Paylaşım sırasında bir hata oluştu, Üzgünüz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.”

Gibi hatalar dinlediğiniz şarkıyı İnstagram platformuna gönderirken çıkabilir. Ancak endişelenmeyin! Tabii ki bu hatanın da bir çözümü var. Bu hatayı çözmek için aşağıda sizler için sıralamış olduğumuz adımları sırası ile doğru bir şekilde uygulayabilirsiniz.

  • Android, iOS cihazlarınızda Instagram ve Spotify uygulamalarının güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncel değilse lütfen güncelleyiniz.
  • App Store veya Google Play Store'daki uygulamalara giderek telefonunuzdaki Instagram veya Spotify uygulamasının beta olup olmadığını kontrol edin. Betaya kaydolduysanız programı iptal edin.

Sorun hala çözülmediyse Spotify ve Instagram uygulamalarının önbelleğini temizleyin. Bu işlem için cihazınızın Ayarlarının Uygulamalar bölümüne gidin, uygulamayı bulun ve “Önbelleği Temizle”ye tıklayın. Bu sayede Spotify şarkıyı instagramda paylaşamıyorum sorununu çözebilirsiniz. Ayrıca sizlere özel %50 İNDİRİMLİ Spotify Paketleri’ni kaçırmamak için ana sayfamızda yer alan kategoriler kısmından Spotify seçeneğini veya %40 İNDİRİMLİ İnstagram paketlerimizi seçebilirsiniz.