Telefondan Telefona İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Telefondan telefona internet paylaşımı nasıl yapılır sorusunun cevaplarını içeren bugünkü içeriğimize başlıyoruz. İnternet bağlantısına ihtiyaç duyulduğu anlarda o an ki cihazda internet bağlantısı olmasa bile paylaşımlı bağlantı üzerinden internet erişimi sağlanabilir. Üstelik kablolu ya da sadece bilgisayar üzerinden bir bağlantı değil. Telefon, tablet gibi cihazlardan bile Mobil İnternet Paylaşımı yapılabilmektedir. Peki Telefondan telefona internet paylaşımı nasıl yapılır?

Dışarıda olduğumuz zamanlarda ya da farklı bir cihaza internet paylaşımı gerçekleştirmek istediğinizde bunu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ağ paylaşımları üzerinden tablet ya da bilgisayarlarınıza dahil olmak üzere mobil veri üzerinden internet paylaşımını gerçekleştirebiliyorsunuz. Mobil internet paylaşımı nasıl yapılır? Tüm detayları ile sizlere anlatalım.

Android Telefonlarda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip bir telefondan başka bir telefona mobil veri internet paylaşımı nasıl yapılır? Kısaca anlatalım. Özellikle ülkemizde telefon kullananların büyük kısmının Android cihazlar kullandığını ve bu nedenle en fazla kullanılan model olduğunu belirtmekte yarar var. Android bir cihazdan bilgisayar ya da diğer mobil cihazlara nasıl internet bağlantısı gerçekleştirilir. Telefondan telefona internet paylaşımı nasıl yapılır?

  1. Öncelikli olarak Ayarlar kısmına giriyoruz. Eğer İngilizce ise “Settings” kısmına basalım
  2. Ağ ve internet bölümüne girelim (Telefon modellerine göre değişiklik olabilir)
  3. Hotspot Tethering seçeneğine basın. Burada iki farklı seçenek olacaktır. USB ya da taşınabilir kablosuz Hotspot ikisinden birisini seçin. Eğer farklı cihazlara bağlantı vermek istiyorsanız taşınabilir kablosuz Hotspot seçin. Bu sayede internet paylaşımınız aktif olacaktır
  4. Farklı cihazlarda internet paylaşım şifresini girerek bağlantı sağlayın. Mobil yada PC için bağlantı yapılabilir

Android Telefonlarda İnternet Paylaşımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet paylaşımı yapmak pek çok açıdan insanların işine yarasa da zaman zaman dikkat edilmesi gereken konular unutuluyor. Bu nedenle internet paylaşımında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. İnternet paylaşımı yapmak bataryanızın hızlı bir şekilde azalmasına neden olacaktır. Özellikle dışarıda iseniz ve şarj etme durumunuzda bulunmuyorsa bataryanızın pil ömrünü dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Telefonunuzdan internet paylaşımı mobil veriyi ciddi oranda tüketecektir. Bu nedenle de internet kotanızın hızlı bir şekilde dolması muhtemel olacaktır. Bu nedenle internet paylaşımı yaparken dikkatli olmalısınız. Evet bugün sizlere telefondan telefona internet paylaşımı nasıl yapılır? sorusunun cevaplarını farklı başlıklar altında vermeye çalıştık.

Yenilenen arayüzü sayesinde wubity'de Tiktok takipçi satın almak çok kolay. Yapmanız gereken Tiktok profilinize ait şifresiz, güvenli biçimde sadece hesap adınızı girerek siparişinizi saniyeler içerisinde oluşturabilir, dakikalar içerisinde hesabınızı yükselişe geçirebilirsiniz.