Telegram Profil Resmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ın en büyük alternatifi olarak kullanılmaya devam eden Telegram her geçen gün yeni kullanıcılar kazanmaya devam ediyor. Telegram sadece mesajlaşma olarak değil grup olarak toplantı yapılabilen ve WhatsApp'ta bulunan özelliklerin tamamını içinde barındıran bir platformdur. Telegram Profil Resmi Değiştirme Nasıl Yapılıyor? Fazlasıyla araştırılıyor.

 Bu nedenle de WhatsApp'ın alternatif olarak her geçen gün hızlı bir şekilde kullanıcılar tarafından keşfedilmiştir. Özellikle WhatsApp ya da Facebook'ta yaşanan sorunlardan hemen sonra Telegram hızlı indirmeler alıyor ve daha fazla kullanıcı sayısına ulaşıyor. Dilediğiniz şekilde profil resminizi güncelleyebilir yeni bir profil resmi ekleyerek Telegram hesabınızı kullanabilirsiniz.

 Telegram isterseniz mobil platformlar üzerinden isterseniz de bilgisayar üzerinden Telegram web özelliği ile kullanım sağlayabilmektedir.

Telegram Profil Fotoğrafı Bilgisayar Üzerinden Değiştirme Nasıl Yapılır 2022

Telegram kullanıcılarına profil resmini değiştirmek için iki ana yol sunuyor. Bunlardan bir tanesi de Telegram web sayesinde bilgisayar platformları üzerinden Telegram fotoğrafını değiştirmek olacaktır. Eğer var olan fotoğrafı değiştirmek ya da yeni bir profil resmi koymak istiyorsanız Telegram web kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Web.Telegram.org adresine gidin ve hesabınızı açın
 2. Telegram menüsüne gidin
 3. Açılan menüde “Ayarlar” sekmesine girin
 4. Sağ alt kısımda yer alan profil fotoğrafına basın
 5. Yüklemek istediğini fotoğrafı seçin
 6. Yüklemeyi tamamlayın ve kaydedin

Telegram Profil Fotoğrafı Android Telefondan Değiştirme 2022

Telegram bildiğiniz gibi hem mobil hem de web sürümü ile birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Telegram profil fotoğrafı Android üzerinden değiştirmekle son derece mümkündür. Hemen aşağıda yer alan adımları takip ederek Telegram profil fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz.

 1. Telegram uygulamasını açın
 2. Sol üst köşede 3 çizgiye basın ve menüye girin
 3. Ayarlar kısmına girin
 4. “Profil Fotoğrafını Ayarla” seçeneğine tıklayın
 5. Yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin ve ayarları yapın