Tiktok Taslaktaki Videoyu İndirme Nasıl Yapılır?

2016 senesinde ortaya çıkarılan ve Musical.ly bazında yaratılmasıyla bilinen Tiktok, video oluşturma ve paylaşma platformudur. Oluşturulduğundan bu yana milyonlarca kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmaktadır. İnsanlar beğendikleri, seyretmekten keyif aldıkları bütün kategorileri uygulamada bularak kendi zevklerine göre videolar oluşturabilmektedirler. Özellikle sistemdeki videoların diğer sosyal medya uygulamalarına göre bambaşka bir sistem içinde yer alması Tiktok’u daha da özel yapmaktadır.

Hem telefon hem de bilgisayarda ücretsiz olarak kullanılabilen Tiktok, sesli görüşme de sağlamanıza izin verir. Platform 2016 yılından bu yana Çin dışında 100 milyona yakın kişiye günlük ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Gençler arasında bir akım gibi büyüyen uygulamada video üretici sayısı da gün geçtikçe büyüyor.

Her bir video özel bir emek istediği gibi bazı durumlarda da edit kısmı taslak şeklinde bırakılabiliyor. Bu durumlarda kullanıcılar taslağı kaydedip ve indirerek daha sonra düzenleme yapmayı isteyebiliyorlar. Özellikle burada belirtmek istiyoruz ki bazı durumlarda Tiktok taslağı kaydetmenize izin vermemektedir. Lakin size detaylı olarak bu durumdan nasıl kurtulacağınızı açıklayacağız.

Tiktok Taslaktaki Video Nasıl İndirilir?

Tiktok uygulamasında bulunan onlarca farklı özellik, filtre ve seçeneği video üreticiler tek bir günde kaydetmek isteyebiliyorlar. Genel olarak farklı günlerde paylaşım yapmak istediklerinde bu olsa da bambaşka durumlarda da çekilen videolar kaydedilmek istenmektedir. Bu durumlarda taslak halinde kalan videonuzu direkt olarak telefonunuza indirebilirsiniz. Böylelikle ileri ki zamanlarda tekrar düzenleyebilir veya direkt olarak paylaşım gerçekleştirebilmeniz mümkün olur. Tiktok taslaktaki videoyu kaydetmek için:

  • İşlem yapmak istediğiniz videoyu seçiniz.
  • Videoyu kaydettikten sonra düzenleyiniz.
  • Devamında gönderi sayfasından ‘’Taslaklar’’ kısmına ulaşarak seçeneğe dokunmanız yeterli olacaktır. 

Bu işlemlerin ardından taslağa kaydettiğimiz video otomatik olarak cihazımıza indirilmiş olacaktır. Videoyu galerinizde yer alan Tiktok klasöründen direkt olarak bulabilirsiniz. Taslak klasöründe kalan videoların tamamı galeride de saklanmaktadır. Bunun yanında videolar özel mod içerisinde kalır ve sizden başka birisinin görmesine izin verilmez. Böylelikle dilediğiniz videoyu taslağa da kaydedebilirsiniz. İletmek istediğiniz videoyu ise galeriden alarak istediğiniz yerde paylaşabilmeniz mümkündür.

Video üreticileri pek çok farklı günde video çekebiliyorlar. Videolarını kaydettikleri belirli yerlerde düzenleme yaptıktan sonra taslağa kaydedilen işlemi buradan da devam ettirmek isteyebilmektedirler. Özellikle taslağa devam etmek için birkaç işlem uygulamanız yeterli olacaktır. Öncelik olarak Tiktok uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ alt köşede yer alan ‘’Ben’’ butonuna dokunun. Devamında ise ‘’Taslaklar’’ bölümüne tıklayarak dilediğiniz videoya erişebilirsiniz.

Kullanıcılar bazı durumlarda taslakların silindiğini de söylemektedir. Lakin unutulmamalıdır ki taslak kısmında kalan videolar siz istemediğiniz sürece silinmeyerek işlem yapılmaz. Oturumu kapatsanız dahi orada kalır ve bekler. Yani kısaca hesabınızı silmediğiniz ve taslaklar kısmında kalan videolara işlem yapmadığınız sürece herhangi bir şey olmamaktadır.

Tiktok hizmetleri her geçen yenileniyor. Gerek videoların izlenmesi gerekse de tiktok takipçi gibi hizmetler sitemizde aktif olarak veriliyor. Bu alanda çok eski bir site olduğumuz için sosyal medya da takipçi, beğeni ve izlenme gibi hizmetlerin tamamını bizden güvenle alabilirsiniz.